*10η αγωνιστική

*Και οι τρεις αγώνες τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει G/G.

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ολτρινχαμ κέρδισε και την Ντάγκεναμ με 2-3 εκτός έδρας, καταφέρνοντας το μάλιστα παρόλο που προηγήθηκε και βρέθηκε κάποια στιγμή να χάνει, κάτι που δείχνει τον χαρακτήρα της ως ομάδα! Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη νίκη, πέμπτη σε εφτά αγώνες στο πρωτάθλημα, με 3/3 στο γήπεδό της!

Είναι μία από τις τρεις ομάδες του πρωταθλήματος χωρίς ισοπαλία σε αυτό, ενώ είναι και μία από τις ομάδες με λιγότερα παιχνίδια ως τώρα, μόλις εφτά! Αλλά ακόμη και έτσι, είναι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ισόβαθμη με την ομάδα που είναι στην όγδοη θέση και δεν οδηγεί σε αυτά, ενώ είναι στο -5 από την κορυφή και τη σημερινή της αντίπαλο συγκεκριμένα, όμως με δύο αγώνες λιγότερους.

Απουσιάζουν αρκετοί παίκτες, κυρίως αμυντικογενείς, λόγω τραυματισμών ο τερματοφύλακας Γκουλντ και οι αμυντικοί Γουάιτ, Ντίγκι, Χάμπσον, Φιτζπάτρικ, ενώ τραυματίστηκε σοβαρά και θα λείψει καιρό ο μέσος Κίρμπι, αλλά επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Τζάκσον.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ολτρινχαμ κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Ντάγκεναμ, ανοίγοντας το σκορ με αυτογκόλ του Ρέινολντς στο 10’. Αλλά βρέθηκε να χάνει πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, με τέρματα που δέχθηκε από τους Βιλέτε (34’), Ρόμπινσον (41’), όμως πάλεψε ως το τέλος και πήρε τη νίκη με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά από τους Χάνκοκ (87’), Μούνεϊ (90’).

Ολτρινχαμ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G μαζί με over 2,5, 4/7 συνολικά (δες το στην Betshop)

*Εχει 2/3 G/G μαζί με over 4,5 εντός έδρας.

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γκρίμσμπι ξεπέρασε με τον καλύτερο τρόπο την πρώτη της φετινή ήττα στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 6-0 εντός έδρας την Ντόβερ. Βέβαια μακριά από το γήπεδο της έχει μόνο μία νίκη σε τέσσερις αγώνες, έχοντας χάσει και το μοναδικό της παιχνίδι στη σεζόν μέχρι στιγμής.

Πάντως παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στην απευθείας άνοδο, σε απόσταση βολής, ενός, δύο και τριών βαθμών, μέχρι και την 5η θέση! Τουλάχιστον είναι σε μικρή απόσταση ασφαλείας από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Τραυματίες και απόντες είναι οι μέσοι Σκάνελ, Γκραντ, Ράιτ, με τους δύο πρώτους να μην έχουν παίξει από την αρχή της σεζόν, ενώ ο πρώτος επέστρεψε στις προπονήσεις, αλλά χτύπησε ξανά και συνεχίζει να παραμένει εκτός!

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γκρίμσμπι κέρδισε 6-0 εντός έδρας την Ντόβερ, «καθαρίζοντας» από το πρώτο ημίχρονο, όταν και πέτυχε πέντε γκολ, με τους Γουότερφολ (26’), ΜακΑτι (31’), Τέιλορ (33’ πεν., 45’+), Μπαπάγκα (45’), έχοντας προλάβει να χάσει και πέναλτι στο 23ο λεπτό! Και τελικά πέτυχε και έκτο τέρμα με τον Γουότερφολ στο 70’.