*4η  αγωνιστική

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ολντερσοτ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Μπόρεχαμ Γουντ, ανοίγοντας το σκορ με τον Αμαλουζόρ στο 13’, πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Γκλόβερ στο 61’, με την αντίπαλο της να μειώνει με τον Γουίλιαμς στο 86’.

Η Ολντερσοτ κατάφερε να πετύχει την πρώτη της φετινή νίκη στη σεζόν, με 1-2 εκτός έδρας επί της Μπόρεχαμ Γουντ, πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Πάντως στο μοναδικό παιχνίδι που έχει δώσει ως τώρα στο γήπεδό της γνώρισε «βαριά» ήττα από την Σόλιχαλ Μουρς.

Ακόμη είναι πολύ νωρίς στη χρονιά, όμως το γεγονός πώς κατάφερε σχετικά σύντομα να βγάλει από πάνω της το «βάρος» της πρώτης νίκης, ενδεχομένως να την βοηθήσει να τα πάει καλύτερα στη συνέχεια, σε μία αγωνιστική περίοδο όπου όλα δείχνουν πώς μάλλον στόχος της θα είναι πάλι μία άνετη παραμονή και τίποτα περισσότερο.

Ολντερσοτ Στατιστικά

*Εχει 2/3 over 2,5 στο πρωτάθλημα

*Εχει 2/3 G/G στο πρωτάθλημα

ΜΠΡΟΜΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Τορκί, χάρη σε ένα τέρμα του Ντένις στο 72ο λεπτό, έχοντας βρεθεί να παίζει με παίκτη περισσότερο από το 62’.

Η Μπρόμλεϊ προέρχεται επίσης από την πρώτη της νίκη στην αγωνιστική περίοδο, κερδίζοντας με 1-0 εντός έδρας την Τορκί, αν και το κατάφερε, σκοράροντας απέναντι σε 10 ποδοσφαιριστές! Αλλά ήταν το δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, κρατώντας το μηδέν στην εστία της σε αυτές τις αναμετρήσεις.

Βέβαια αμφότεροι οι αγώνες έγιναν στο γήπεδό της, έχοντας χάσει το παιχνίδι της πρεμιέρας, το οποίο ήταν και το μοναδικό που έπαιξε μακριά από την έδρα της. Σε γενικές γραμμές το ξεκίνημα της στη σεζόν μπορεί να χαρακτηριστεί μέτριο προς καλό.