*17η αγωνιστική

*Πέντε σερί G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Όλντερσοτ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Χάρτλπουλ, ανατρέποντας την κατάσταση με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, σκοράροντας με τους Τόμας (79’), Στόουκ (81’), έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ από τέρμα του Ντιεσερούβε στο 58ο λεπτό.

Η Όλντερσοτ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Χάρτλπουλ, πετυχαίνοντας τρίτη συνεχόμενη νίκη, πέμπτη στους εφτά τελευταίους αγώνες που έχει μόλις μία ήττα.

Στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και πέντε παιχνίδια, με τρεις σερί νίκες στα πιο πρόσφατα, έχοντας χάσει εντός ως τώρα μόνο από την πρωτοπόρο Τσέστερφιλντ.

Δείχνει πίστη και έχει καλή ψυχολογία, δεδομένου πώς στον τελευταίο αγώνα κέρδισε με ανατροπή, την οποία πέτυχε μέσα σε δύο λεπτά, στο τελευταίο 15λεπτο.

Είναι πλέον στην όγδοη θέση, αλλά ισόβαθμη με την ομάδα που είναι στην έβδομη και τελευταία που οδηγεί στα play off για την άνοδο.

Όλντερσοτ Στατιστικά

*13/17 G/G στη σεζόν, 9/9 εντός έδρας

*11/17 over 2,5 στη σεζόν, 6/9 εντός έδρας

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Μπαρνέτ, με γκολ που δέχθηκε από τον Γκόρμαν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων! Νωρίτερα είχε βρεθεί νωρίς να χάνει, από τέρμα του Κανού στο 4’, αλλά όχι μόνο ισοφάρισε, με τον Μίτσελ-Λόουσον στο 11’, προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Κιτς. Αλλά δεν άντεξε, ισοφαρίστηκε από τον Στεντ στο 51’, πριν δεχθεί το καθοριστικό τέρμα στο τέλος.

Επιστροφή στις ήττες για την Μέιντενχεντ, που έχασε με 3-2 εκτός έδρας από την Όλντερσοτ, με τέρμα στις καθυστερήσεις, μόλις έναν αγώνα μετά από τη μία και μοναδική της νίκη στους 13 τελευταίους αγώνες της.

Αλλά ήταν και μόλις η δεύτερη νίκη μακριά από την έδρα της, μετά από εκείνη στον πρώτο εκτός έδρας αγώνα της στη σεζόν, κόντρα στην Ντόρκινγκ.

Είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής, έχοντας τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, μαζί με τις Όλνταμ, Μπόρεχαμ Γουντ. Βέβαια από τις εφτά συνολικές ισοπαλίες της, μόνο οι δύο είναι εκτός έδρας.