*12η αγωνιστική

*Και οι πέντε αγώνες τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει under 2,5.

ΟΛΝΤΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ολνταμ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Μάνσφιλντ, αν κα προσπάθησε αρκετά για τη νίκη, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Τουλάχιστον απέφυγε μία τρίτη συνεχόμενη ήττα, ενώ στο γήπεδό της έχει τέσσερις ήττες σε πέντε αγώνες για το πρωτάθλημα και γενικώς έχει μόνο μία νίκη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της.

Είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με την χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, αλλά σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής.

Λείπει εδώ και λίγο καιρό ο βασικός γκολκίπερ Ρότζερς που είναι τραυματίας και πιο πρόσφατα χτύπησε και ο αμυντικός Χαρτ που θα μείνει αρκετό καιρό εκτός δράσης.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ολνταμ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Μάνσφιλντ, έχοντας δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο δέχθηκε έντονη πίεση, όμως άντεξε και κράτησε το μηδέν ως το τέλος.

Ολνταμ Στατιστικά

*Εχει 10/16 N/G στη σεζόν (δες το στην Interwetten)

*Εχει 5/9 over 2,5 εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στίβενεϊτζ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εντός έδρας με την Εξετερ, με την αντίπαλο της αρκετά καλύτερη, ισοφαρίζοντας δύο φορές. Παρέμεινε λοιπόν αήττητη για τέταρτο σερί αγώνα, με δύο ισοπαλίες και δύο νίκες σε αυτό το διάστημα. Και μακριά από την έδρα της έχει μόλις δύο νίκες σε έξι αγώνες, μία στο πρωτάθλημα!

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά από πλευράς βαθμών απέχει πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -4 για την ακρίβεια, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +5 συγκεκριμένα.

Απουσιάζουν λόγω τραυματισμών οι Κάρτερ (ΜΕ), Λάινς (ΜΕ), Μπέιλι (ΕΠ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στίβενεϊτζ έφερε ισοπαλία 2-2 εντός έδρας με την Εξετερ, παρόλο που δεν ήταν τόσο καλή όσο η αντίπαλος της, καταφέρνοντας πάντως να ισοφαρίσει δύο φορές με τον  Λιστ (23’, 59’) και ενώ είχε βρεθεί να χάνει από τέρματα των Νόμπε (10’), Τζέι (49’).