*Αγώνας εξ αναβολής

ΟΛΝΤΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ολνταμ έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Χάλιφαξ, με τέρμα που δέχθηκε από τον Ντιεσερούβε στο 68ο λεπτό, έπειτα από επαναφορά μετά από πέναλτι που απέκρουσε ο γκολκίπερ της! Πάντως αναγκάστηκε να παίξει για μεγάλο διάστημα και με παίκτη λιγότερο, αφού αποβλήθηκε ποδοσφαιριστής της στο 53ο λεπτό.

Η Ολνταμ ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Χάλιφαξ, παραμένοντας για δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, αλλά ήταν η πρώτη ήττα στο γήπεδό της, έπειτα από τέσσερις αγώνες που δεν είχε χάσει εκεί, με δύο νίκες στο συγκεκριμένο διάστημα. Γενικώς στην έδρα της παρουσιάζεται αρκετά πιο αποτελεσματική απ’ ότι μακριά από αυτήν, αφού εκεί έχει πετύχει τις έξι από τις εφτά νίκες της στο πρωτάθλημα.

Συνεχίζει να είναι στην 20η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία παραμονής, και πλέον είναι σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Τιμωρημένος είναι ο επιθετικός Φόντοπ – Τάλουμ που εκτίει την πρώτη από τις τρεις αγωνιστικές της ποινής του.

Ολνταμ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5

*Εχει 8/15 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*Εχει 8/15 over 2,5 εντός έδρας

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Γουίλντστοουν, με ένα γκολ που δέχθηκε πολύ νωρίς, μόλις στο πέμπτο λεπτό, από τον Μαρς, αν και είχε ευκαιρίες να ισοφαρίσει, έχοντας μάλιστα και δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Ντάγκεναμ έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Γουίλντστοουν, γνωρίζοντας τρίτη ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, χωρίς να έχει σκοράρει σε καμία εξ αυτών! Αλλά ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες μακριά από την έδρα της, έχοντας δύο νίκες σε αυτό το διάστημα.

Υποχώρησε ακόμη περισσότερο, στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά ακόμη είναι σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Απουσιάζει εδώ και λίγο καιρό λόγω τραυματισμού ο αμυντικός Ταβάρες.