2η αγωνιστική

*Προκριματική φάση του Euro U19 2023 που θα διεξαχθεί στη Μάλτα. Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στον Ελίτ γύρο, όπως και η καλύτερη τρίτη στο σύνολο αυτών.

*Οι αγώνες του 13ου ομίλου διεξάγονται στην Ολλανδία.

*Οι δυο ομάδες είχαν συναντηθεί ξανά στον Ελίτ γύρο για το Euro U19 2016, με την Ολλανδία να επικρατεί με 1-0 της Βόρειας Ιρλανδίας.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Νίκη 2-0 επί της Μολδαβίας, για τα προκριματικά του Euro U19 2023. Πήρε προβάδισμα στο 67′ με τον Στράιντονκ και στο 87′ ο Χάεν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Με θετικό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στα προκριματικά η Ολλανδία. Στην πρεμιέρα της Τετάρτης, η ομάδα του Μάρτιν Ρόισερ αντιμετώπισε τη Μολβαδία, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δυσκολεύτηκε αρκετά μέχρι να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα και να βρει δίχτυα. Ξεχώρισε ο Στράιντονκ που πέρασε ως αλλαγή και άλλαξε την εικόνα του αγώνα. Σε περίπτωση που κάνει το 2×2 σήμερα, θα εξασφαλίσει και το εισιτήριο για τον Ελίτ γύρο.

Ολλανδία U19 Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 8/10 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΟΡΕΙΑ ΙΡΛΑΝΔΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία 2-2 με τη Σλοβενία, για τα προκριματικά του Euro U19 2023. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τον Κέλι (33′, 38′), για να δεχθεί στην πορεία την ισοφάριση (76′, 90′).

Από την πλευρά της, η Βόρεια Ιρλανδία αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας, στην πρεμιέρα. Για την ακρίβεια, την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Τζέραρντ Λάιτλ αντιμετώπισε τη Σλοβενία, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, κατάφερε να πάρει σαφές προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κέλι, ο οποίος σημείωσε και τα δυο της τέρματα. Στα τελευταία λεπτά όμως δεν είχε την απαιτούμενη συγκέντρωση και έδωσε το δικαίωμα στην αντίπαλό της να φέρει το ματς στα ίσα. Δύσκολο το έργο που έχει σήμερα, κόντρα στο φαβορί του ομίλου, κόντρα στην οποία θα προσπαθήσει για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.