Φιλικός αγώνας

*Μετρούν 7/10 αναμετρήσεις με goal/goal τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη γηπεδούχου στα πρόσφατα 3 παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με σκορ 4-2 εντός έδρας τη Δανία, στο πλαίσιο φιλικού αγώνα. Στο 16’ ο Μπέρχβαϊν πέτυχε τέρμα για το 1-0, όμως στο 20’ ο Βέστεργκορντ ισοφάρισε. Στο 29’ ο Ακέ έκανε το 2-1 και στο 37’ ο Ντεπάι με πέναλτι το 3-1 για το ημίχρονο. Στο 47’ ο Έρικσεν μείωσε σε 3-2, όμως στο 71’ και πάλι ο Μπέρχβαϊν σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ολλανδία σημείωσε μία καλή εμφάνιση με αντίπαλο τη Δανία (4-2) στο Άμστερνταμ και παρουσίασε στοιχεία από το σύνηθες επιθετικό ποδόσφαιρο που προτιμά. Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τους “Οράνιε”, τέταρτη στα πρόσφατα πέντε ματς. Μετρούν επίσης μία ισοπαλία σε αυτό το διάστημα και έχουν συμπληρώσει οκτώ αναμετρήσεις χωρίς αποτυχία. Μετά την πρόκρισή της στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου και πριν ριχτεί στη μάχη του Κατάρ, έχει τις επίσημες υποχρεώσεις για το Nations League που ξεκινά τον Ιούνιο. Ο Λουίς φαν Χάαλ δεν έχει στη διάθεσή του για τα φιλικά αυτή την περίοδο τους Μπέιλοου, Σίλεσεν, ντε Φράι, Φέλτμαν, Χράφενμπερχ, φαν ντε Μπεκ, Λουουκ ντε Γιονγκ.

Εθνική Ολλανδίας ρόστερ

Τερματοφύλακες: Φλέκεν (Φράιμπουργκ), Κρουλ (Νόριτς), Ντρόμελ (Αϊντχόφεν) – Αμυντικοί: Ντε Λιχτ (Γιουβέντους), Φαν Ντάικ (Λίβερπουλ), Ακέ (Μαν. Σίτι), Μαλάσια (Φέγενορντ), Μπλιντ (Άγιαξ), Ντούμφρις (Ίντερ), Τεζέ (Αϊντχόφεν), Τίμπερ (Άγιαξ), Βάινταλ (Άλκμααρ), Χάτεμπουρ (Αταλάντα) – Μέσοι: Βαϊνάλντουμ (Παρί Σεν Ζερμέν), Τιλ (Φέγενορντ), Κλάασεν (Άγιαξ), Ντε Ρόον (Αταλάντα), Κόοπμαϊνερς (Αταλάντα), Ντε Γιονγκ (Μπαρτσελόνα), Κλάσι (Άλκμααρ) – Επιθετικοί: Μπέρχβαϊν (Τότεναμ), Ντανζούμα (Βιγιαρεάλ), Ντεπάι (Μπαρτσελόνα), Λανχ (Κλαμπ Μπριζ), Μάλεν (Ντόρτμουντ), Βέγκχορστ (Μπέρνλι), Μπέργχαους (Άγιαξ), Γκάκπο (Αϊντχόφεν).

Ολλανδία Στατιστικά

*3/5 αναμετρήσεις είχαν No Goal

*5/7 παιχνίδια με over 2.5 τέρματα

*Δέχεται γκολ σε 5/10 ως γηπεδούχος

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-0 εντός έδρας, με αντίπαλο το Ισραήλ, στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης. Στο 36’ ο Χάβερτς σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων και στο φινάλε του ημιχρόνου ο Βέρνερ πέτυχε δεύτερο τέρμα και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Γερμανία είχε ένα σχετικά εύκολο βράδυ στο φιλικό ματς που έδωσε την προηγούμενη εβδομάδα, εναντίον του Ισραήλ (2-0), αφού με δύο τέρματα στο πρώτο μέρος, διατήρησε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα. Αυτή ήταν η όγδοη διαδοχική νίκη για το συγκρότημα του Χάνσι Φλικ που έχει κρατήσει το μηδέν στα μετόπισθεν στα έξι από αυτά. Φυσικά έχει πάρει την πρόκριση για τα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου στο Κατάρ, όμως πριν από αυτό έχει την έναρξη του Nations League το προσεχές καλοκαίρι. Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Φλικ, δεν έχει καλέσει για τα δύο φιλικά αυτή την περίοδο, για διάφορους λόγους, τους Ζιούλε, Χούμελς, Γκόζενς, Εμρέ Τσαν, Ρόις, Γκορέτσκα, Βιρτς, Γκνάμπρι, Αντεγέμι, Βόλαντ.

Εθνικής Γερμανίας ρόστερ

Τερματοφύλακες: Νόιερ (Μπάγερν), Τερ Στέγκεν (Μπαρτσελόνα), Τραπ (Άιντραχτ) – Αμυντικοί: Ριούντιγκερ (Τσέλσι), Γκιούντερ (Γκλάντμπαχ), Κέρερ (Παρί Σεν Ζερμέν), Τα (Λεβερκούζεν), Χένριχς (Λειψία), Γκίντερ (Φράιμπουργκ), Ράουμ (Χόφενχαϊμ), Ν. Σλότερμπεκ (Φράιμπουργκ) – Μέσοι: Κίμιχ (Μπάγερν), Ντράξλερ (Παρί Σεν Ζερμέν), Γκιντογκάν (Μαντσεστερ Σίτι), Μπραντ (Ντόρτμουντ), Χάβερτς (Τσέλσι), Νόιχαους (Γκλάντμπαχ), Μουσιάλα (Μπάγερν), Βάιγκλ (Μπενφίκα), Σταχ (Μάιντς) – Επιθετικοί: Μιούλερ (Μπάγερν), Βέρνερ (Τσέλσι), Σανέ (Μπάγερν), Νμέτσα (Βόλφσμπουργκ).