* Στον 7ο όμιλο συμμετέχουν και οι Λεϊσόες, Αρούκα, Σάντα Κλάρα

* Goal/Goal τα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, τα 5 εξ αυτών συνδυάστηκαν με Over 3.5!

* Στο πρωτάθλημα (19/09): Φεϊρένσε – Ολιβεϊρένσε 3-2

ΟΛΙΒΕΪΡΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από τη Λεϊσόες. Ο Πράδο άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό για τη Λεϊσόες, ο Σερζίνιο ισοφάρισε στο 52’ και ο Ζε Εδουάρδο (με πέναλτι) στο 88ο λεπτό έκρινε την αναμέτρηση.

Με ήττα ξεκίνησε τον όμιλο του Λιγκ Καπ η Ολιβεϊρένσε και οι ήδη λιγοστές ελπίδες πρόκρισης στα νοκ άουτ ελαχιστοποιήθηκαν.

Καλύτερη στο ξεκίνημα του αγώνα η Ολιβεϊρένσε, απείλησε δις πριν το κόρνερ από το οποίο ήρθε το προβάδισμα της Λεϊσόες, η οποία είχε μεγάλη διπλή ευκαιρία στο transition για το 2-0 στο φινάλε του ημιχρόνου. Με γρήγορη μετάβαση απάντησε η Ολιβεϊρένσε στο ξεκίνημα της επανάληψης και λίγο αργότερα είχε δοκάρι για την ανατροπή. Τελικά το αποτέλεσμα κρίθηκε από την άσπρη βούλα.

ΟΛΙΒΕΪΡΕΝΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΦΕΪΡΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Αρούκα. Ο Ρουίς έχασε πέναλτι για την Αρούκα στο 23’, αλλά ο Μουχίκα έκανε το 1-0 στο 34’. Ο Τέλες ισοφάρισε για τη Φεϊρένσε στο 48’.

Αξιέπαινη η εμφάνιση της Φεϊρένσε στην πρεμιέρα του ομίλου, στάθηκε όρθια σε έδρα πολύ ανώτερης ποιοτικά ομάδας κι ενίσχυσε τις πιθανότητες πρόκρισης από τον όμιλο.

Κορυφαίος της παίκτης ο κίπερ Ροντρίγκες, εκτός από την απόκρουση στο πέναλτι έκανε αρκετές σημαντικές επεμβάσεις πριν και μετά την ισοφάρισή της.

Αυτή ήταν η 4η διαδοχική ισοπαλία για την ομάδα του Ρουί Φερέιρα, η οποία διεκδικεί την άνοδο από την Segunda Liga, ούσα στο -3 από την πρώτη τριάδα με μακράν την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας (9 γκολ παθητικό σε 13 παιχνίδια).