*Επαναληπτικός αγώνας για τον πρώτο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Οποια ομάδα κερδίσει παίρνει την πρόκριση. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν και πέναλτι για να βγει η ομάδα που θα προκριθεί.

*Το πρώτο παιχνίδι έληξε ισόπαλο 3-3 στην έδρα της Τρανμίρ.

*Η ομάδα που θα περάσει θα αντιμετωπίσει στον επόμενο γύρο την Σάουθπορτ εντός έδρας.

ΟΞΦΟΡΝΤ ΣΙΤΙ (Σάουθ Νάσιοναλ Λιγκ)

Η Οξφορντ Σίτι ζορίστηκε, αλλά κέρδισε με 0-1 στην έδρα της Ντάλγουιτς Χάμλετ, με ένα γκολ στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης. Στα δέκα τελευταία παιχνίδια της έχει μόλις δύο ήττες. Αλλά βρίσκεται χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα της κατηγορίας της, αν και είναι σε απόσταση οκτώ βαθμών από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς και σε απόσταση εννιά βαθμών από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο τεχνικός της, Μαρκ Τζόουνς, περιμένει ένα γεμάτο γήπεδο απόψε, κάτι που ελπίζει πως θα δώσει έξτρα ώθηση στους παίκτες του, μαζί με την τηλεοπτική κάλυψη της αναμέτρησης. Πάντως ξεκαθάρισε και πάλι πως η αντίπαλος τους είναι το φαβορί στην αναμέτρηση, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα κυνηγήσουν τις πιθανότητες που έχουν για να πάρουν την πρόκριση, δείχνοντας τον απαραίτητο σεβασμό στην αντίπαλο της.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Οξφορντ Σίτι κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Ντάλγουιτς Χάμλετ για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Εχει 7/9 over 2,5 στα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Το Οξφορντ Σίτι – Τρανμίρ παίζει στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΤΡΑΝΜΙΡ (Λιγκ 2)

Η Τρανμίρ έκανε αρκετές ευκαιρίες και άξιζε κάτι περισσότερο από το 3-2 με το οποίο έχασε στην έδρα της Κρου. Βρέθηκε να χάνει στο 20ο λεπτό, ισοφαρίστηκε στο 36’, αλλά δέχθηκε δύο τέρματα ακόμη στο δεύτερο ημίχρονο (51’, 67’), μειώνοντας απλά στο 83ο λεπτό. Εχει τρεις ήττες στα τέσσερα εκτός έδρας παιχνίδια της που δεν κερδίζει. Ακόμη πάντως διατηρείται στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς, σε απόσταση βολής από ομάδες εκτός αυτών, στο +1 από αυτές.

Και αυτή δεν έχει κάποιο πρόβλημα απουσιών και θα παραταχθεί με την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Τρανμίρ έχασε με 3-2 εκτός έδρας από την Κρου για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Εχει 4/5 over 2,5 στα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.