16η αγωνιστική.

*Επιτρέπεται η παρουσία 2.000 οπαδών.

Όξφορντ – Χαλ στην Stoiximan

Όξφορντ Ανάλυση

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της απέναντι στην Ίπσουιτς και περιορίστηκε στη λευκή ισοπαλία, σε μία αναμέτρηση που θα μπορούσε να πάρει κάτι περισσότερο αν ήταν πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια. Για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι έμεινε μακριά από τις νίκες, μετα την ήττα με 2-1 από τη Σουίντον και την ισοπαλία 1-1 με την Πόρτσμουθ. Παράλληλα, έχει πανηγυρίσει μόλις ένα τρίποντο στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα, απέναντι στην ουραγό Γουίγκαν. Με 14 βαθμούς μετά από ισάριθμους αγώνες, βρίσκεται στην 20η θέση, μόλις στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με αντίπαλο την Ίπσουιτς. Είχε τις καλύτερες ευκαιρίες και δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει και περιορίστηκε στον έναν βαθμό.

Όξφορντ Στατιστικά

*Goal / Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. (Δες το στην Stoiximan)

*Χωρίς εντός έδρας νίκη για τρία ματς πρωταθλήματος με δύο ήττες και μία ισοπαλία.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

Χαλ Ανάλυση

Μπορεί να δυσκολεύτηκε, αλλά βρήκε τον τρόπο να υποτάξει με 2-1 την Ντονκάστερ εντός έδρας. Ξεπέρασε, παράλληλα, με τον καλύτερο τρόπο τον αποκλεισμό στο Κύπελλο από την Στίβενεϊτζ στη διαδικασία των πέναλτι. Στο πρωτάθλημα πηγαίνει… τρένο, μετρά τέσσερις διαδοχικές νίκες, έντεκα συνολικά μετά από 14 αγωνιστικές (11-0-3), απολογισμός που τη φέρνει στην πρώτη θέση και το +4 από τη δεύτερη Λίνκολν Σίτι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Ντονκάστερ. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι, είχαν 25 τελικές και προηγήθηκαν στο 25ο λεπτό με τον Μαγκίνις. Η Νορθάμπτον ισοφάρισε στη μοναδική τελική που βρήκε εστία, στο 81’ με τον Τζον-Τζουλς, οι Τίγρεις πήραν τη νίκη χάρη το τέρμα του Ιβς στο 87’.

Χαλ Στατιστικά

*Over 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

*Στα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα έχει πετύχει τέσσερις φορές τρία γκολ.