*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σριούσμπερι-Όξφορντ 1-1.

ΟΞΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μπάρνσλεϊ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Τόμας στο 30’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Καντέν στο 58’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μουρ στο 71’.

Τρίτη διαδοχική ήττα για την Όξφορντ. Δημιουργική και ιδιαίτερα μαχητική καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, όμως έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ δέχθηκε ακόμη ένα τέρμα με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, με αποτέλεσμα να την επηρεάσει τόσο αγωνιστικά, όσο και ψυχολογικά. Παρ’ όλα αυτά στη συνέχεια πίεσε και κατάφερε να μειώσει, αλλά χωρίς να μπορέσει να πάρει κάτι παραπάνω από το ματς.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τις συνεχόμενες ήττες, επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα. Φάνηκε να έχει προβλήματα τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά, αφού δεν κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στην εστία της, ενώ μόλις μία φορά βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα. Μας έχει συνηθίσει σε δυνατά παιχνίδια στην έδρα της με πολύ πάθος και γκολ, κάτι το οποίο θα χρειαστεί στο σημερινό ματς, αφού αντιμετωπίζει μια αρκετά φορμαρισμένη ομάδα.

Όξφορντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Φόρεστ Γκριν με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκάρικ στο 18’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πάικ στο 90+4’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μπόουμαν στο 90+8’.

Ακόμα μία νίκη για τη Σριούσμπερι. Δεν έπεισε ιδιαίτερα με την εικόνα της, μένοντας μάλιστα πίσω στο σκορ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Στην επανάληψη ανέβασε την πίεσή της, όμως όλα έδειχναν να πηγαίνουν υπέρ των φιλοξενούμενων. Αυτό άλλαξε όταν στις καθυστερήσεις βρήκε το γκολ της ισοφάρισης, αφού στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκε την απογοήτευση των φιλοξενούμενων, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, όντας σε πολύ καλή κατάσταση τόσο αγωνιστικά, όσο και ψυχολογικά. Σκοράρει με συνέπεια στις αναμετρήσεις της και αυτό είναι το θετικότερο στοιχείο στο παιχνίδι της, την ώρα που αμυντικά έχει μεν αστάθειες, αλλά βρίσκει τρόπους να της περιορίσει σε αρκετές περιπτώσεις. Μαχητική και στις εξόδους της τελευταία, κατάφερε να αποσπάσει δύο σερί νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, αν και σε γενικές γραμμές δυσκολεύεται πολύ.