*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΟΞΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λείτον Όριεντ, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του Λιγκ Τρόφι. Το 1-0 ο Μουσίνιο στο 4’ και το 2-0 ο Μπράναγκαν στο 45+3’. Το 3-0 πέτυχε ο Τζόσεφ στο 57’, ενώ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 ο Φίντλεϊ στο 66’. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Τέιλορ στο 84’.

Καταιγιστική η Όξφορντ, θέλησε να «καθαρίσει» όσο πιο νωρίς γίνεται το ματς και τα κατάφερε παίρνοντας «ασφαλές» προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο ανέβασε πολύ ψηλά το δείκτη του σκορ, ξεσπώντας ουσιαστικά για τις μέτριες εμφανίσεις του προηγούμενου διαστήματος. Αμυντικά δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα, διατηρώντας πολύ εύκολα ανέπαφη την εστία της.

Με ανεβασμένη ψυχολογία μετά τις διαδοχικές νίκες, θέλει να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα προκειμένου να παραμείνει στο δρόμο των θετικών αποτελεσμάτων. Βρίσκει απέναντί της μια ομάδα με πάρα πολλά αμυντικά προβλήματα και έχει μεγάλη ευκαιρία να τα εκμεταλλευτεί ώστε να πάρει το τρίποντο, ανεβαίνοντας τόσο ψυχολογικά, όσο και βαθμολογικά. Είναι πολύ δυνατή μεσοεπιθετικά, αρχίζει να βρίσκει ρυθμό και να δείχνει το καλό πρόσωπο που είχε πέρσι, όμως θα πρέπει να προσέξει αρκετά την άμυνά της ώστε να μην δώσει χώρους στην αντίπαλό της. Αρκετές οι απουσίες της για το σημερινό ματς, με τους Γουάιλντσκατ, Μπάλντοκ, Μέρφι και Μπράουνι να είναι τραυματίες, ενώ δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο τιμωρημένος Μποντίν.

Όξφορντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΠΕΡΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λέστερ Κ21 με σκορ 4-2, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του Λιγκ Τρόφι. Προβάδισμα έδωσε στους γηπεδούχους ο Αχάντμε με δύο δικά του γκολ στο 4’ και το 7’, ενώ το 3-0 πέτυχε ο Αντεμπογέτζο στο 9’. Το 4-0 ο Πόουελ στο 12, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν με τον Μασγουανίσε στο 38’ και τον Φίτζου στο 39’, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Πρώτη νίκη στη φετινή σεζόν για τη Μπέρτον, που μπήκε αποφασισμένη στο ματς. Πίεσε ασφυκτικά από τα πρώτα κιόλας λεπτά και κατάφερε μέσα σε λιγότερο από δεκαπέντε λεπτά να πετύχει καρέ τερμάτων. Στη συνέχεια έριξε τους ρυθμούς της και αυτό είχε ως αποτέλεσμα η άμυνά της να βγάλει τις συνηθισμένες πλέον αστάθειες, δεχόμενη εξίσου δύο γκολ πριν τη λήξη του πρώτου μέρους.

Να χτίσει πάνω σε αυτή τη νίκη ένα καλό σερί θέλει ιδανικά, όμως σήμερα αναμένεται να έχει αρκετά δυσκολότερο έργο σε σχέση με το μεσοβδόμαδο ματς κυπέλλου. Αμέτρητα τα προβλήματά της αμυντικά, είναι φανερό πως δεν έχει τρόπους να τα λύσει και αυτό της δυσκολεύει ακόμα περισσότερο την προσπάθεια για θετικό αποτέλεσμα. Η επιθετική της γραμμή έχει δείξει βελτίωση στις τελευταίες αναμετρήσεις της και αυτό είναι το πιο θετικό για εκείνη, καθώς μπορεί να εκμεταλλευτεί τους κενούς χώρους που πιθανόν να βρει. Εκτός παραμένει ο τραυματίας Σαουγκνέσι, καθώς επίσης και ο τιμωρημένος Σμιθ. Αμφίβολος είναι επίσης και ο Μπάτσερ, ο οποίος χρειάζεται ρυθμό αγώνα προτού επανέλθει.