*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΟΞΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Τσέλσι Κ21 με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Λιγκ Τρόφι. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Τέιλορ στο 10’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπέρστοου στο 78’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Χολ στο 82’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Όξφορντ απέναντι στην αναπτυξιακή ομάδα της Τσέλσι. Μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να πάρει από πολύ νωρίς προβάδισμα στο σκορ. Ενώ το ματς φαινόταν πως θα ολοκληρωθεί υπέρ της, λίγο πριν το τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ολοκλήρωσαν μια μεγάλη ανατροπή.

Αντίδραση μετά τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα θέλει να βγάλει, καθώς έχει μείνει μακριά από το δρόμο των νικών και περισσότερο από ένα μήνα. Δεν πείθει ιδιαίτερα με την εικόνα της και παρά το γεγονός ότι σκοράρει σχεδόν σε κάθε αναμέτρησή της, τα αμυντικά της προβλήματα είναι τόσα που δεν της επιτρέπουν να πανηγυρίσει εν τέλη τα επιθυμητά αποτελέσματα. Απέναντί της βρίσκει μία Γουίκομπ που δεν  βρίσκεται εξίσου σε καλή κατάσταση και αυτό είναι που θέλει να εκμεταλλευτεί,  προκειμένου να πάρει προβάδισμα και τη νίκη.

Όξφορντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΟΥΙΚΟΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Πλίμουθ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ στο ματς πέτυχε ο Κόσγκροβ στο 8’ με πέναλτι.

Τέταρτη διαδοχική ήττα για τη Γουίκομπ, παρά την καλή εικόνα που είχε στο ματς. Αρκετά δημιουργική, απείλησε την αντίπαλη εστία με αρκετές από τις ευκαιρίες της, όμως δεν κατάφερε να νικήσει με καμία από αυτές τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων. Αντιθέτως υπέκυψε σε παράβαση εντός περιοχής στα πρώτα λεπτά, δίνοντας την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να πάρουν κεφάλι στο σκορ από την άσπρη βούλα.

Από το αρνητικό σερί στο οποίο βρίσκεται θέλει να βγει όμως δεν πείθει σε καμία περίπτωση με την εικόνα της. Παρά το γεγονός ότι έχει αρκετά θετικά στοιχεία σε πολλές από τις αναμετρήσεις της, η αναποτελεσματικότητά της στο επιθετικό της κομμάτι είναι αυτή που σε συνδυασμό με την κακή της άμυνας δεν της επιτρέπουν να πανηγυρίσει θετικά αποτελέσματα. Θετικό για εκείνη το γεγονός ότι δεν ταλαιπωρείται από τραυματισμούς και δεν έχει καμία απουσία ενόψει της αναμέτρησης αυτής, με τον Γκάρεθ Έινσγουορθ να ενδέχεται να κάνει αλλαγές στη βασική του εντεκάδα προκειμένου να προσπαθήσει να επαναφέρει την ομάδα του στο δρόμο των νικών.