*Η νορβηγική ομοσπονδία επιτρέπει την παρουσία 200 ατόμων στις κερκίδες

*Είναι η πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση στην ιστορία τους

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΕΪΓΚΑΡΝΤΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Έιγκαρντεν πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη την προηγούμενη αγωνιστική με αντίπαλο τη ΧαμΚαμ (3-4). Εξαιρετική επιθετικά, δε φοβήθηκε το ματς, ακόμα και όταν οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 και στη συνέχεια σε 3-3. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη στη σεζόν, ύστερα από δύο ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές. Απογοήτευσε στο μοναδικό εντός έδρας, όμως φαίνεται ότι της πηγαίνουν περισσότερο τα εκτός που σκόραρε επτά γκολ συνολικά. Ωστόσο, έχει ήδη, μαζί με Κόνγκσβινγκερ και ΧαμΚαμ, τις χειρότερες επιδόσεις στην άμυνα με εννέα γκολ παθητικό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 3-4 της ΧαμΚαμ εκτός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 1’ ο Χέγκεμπε και στο 22’ ο Βαν ντερ Σπα σκόραραν για το 0-2. Αυτό αφύπνισε τους γηπεδούχους, που μείωσαν στο 37’ και ισοφάρισαν στο 48’. Τρίτο γκολ για την Έιγκαρντεν από τον Χάγκεμπε στο 78’, χρειάστηκε το τέρμα του Φάντοφτ στις καθυστερήσεις για να πάρει τη νίκη.

ΕΪΓΚΑΡΝΤΕΝ Στατιστικά

*5/6 ματς τελευταία με G/G

*4/5 πρόσφατα έληξαν με g/g και over 2.5

*2/3 στο πρωτάθλημα με over 3.5 γκολ

ΡΑΟΥΦΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ράουφος γνώρισε την ήττα στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής, υστέρησε συνολικά σε απόδοση από την ΚΦΟΥΜ Όσλο (2-1), όμως έχασε στις λεπτομέρειες. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα σε διάστημα τριών αγωνιστικών στο πρωτάθλημα, αμφότερες ήταν εκτός έδρας. Μοναδικό “τρίποντο” στο εντός έδρας 3-1 κόντρα στη νεοφώτιστη Στιέρνταλς-Μπλινκ. Δεν είναι από τις δυνατές ομάδες της κατηγορίας και στόχος της είναι να παλέψει για μια ήρεμη παραμονή.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 2-1 από την ΚΦΟΥΜ Όσλο εκτός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Κατάφερε να πάρει προβάδισμα μόλις στο 8’ με τον Σέρενσεν, όμως στο 29’ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν. Δέχτηκε πίεση στο δεύτερο μέρος και με γκολ στο 85’ η ΚΦΟΥΜ Όσλο πήρε τη νίκη.