*2η αγωνιστική των πλέι-άουτ.

*Στην κανονική διάρκεια: Ατρόμητος – ΟΦΗ 1-1, Ατρόμητος – ΟΦΗ 1-1.

*Από 7/11 μεταξύ τους ισοπαλίες έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας, μόλις δύο ήττες για τον ΟΦΗ σ’ αυτή τη σειρά αγώνων (2-7-2).

*Από 8/12 μεταξύ τους Under 2.5 έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας.

Δείτε τα Προγνωστικά Σούπερ Λιγκ

ΟΦΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στην Κηφισιά. Είχε κλασικές ευκαιρίες ο ΟΦΗ, απείλησε περισσότερο απ’ την Κηφισιά.

Έκανε καλή εμφάνιση στο εκτός έδρας ματς της πρεμιέρας των πλέι-άουτ, ήταν ανταγωνιστικός και μπορούσε να κερδίσει την Κηφισιά. Μπήκε καλύτερα ο αντίπαλος, απείλησε πρώτος, αλλά στη συνέχεια ο ΟΦΗ βρήκε κενά στην άμυνα της Κηφισιάς και είχε κλασικές ευκαιρίες με τους ταχύτατους Ισέκα και Μπακού, ενώ είχε και ακυρωθέν γκολ. Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε, η Κηφισιά είχε την πρωτοβουλία, αλλά δυσκολεύτηκε πολύ στο δημιουργικό κομμάτι, ο ΟΦΗ ήταν πάντα πιο επικίνδυνος.

«Δεν είναι θέμα κινήτρου, αλλά θέμα αξιοπρέπειας δικιάς μας, αναλογιζόμενοι το τι έχει συμβεί μέσα στην χρονιά νομίζω ότι θα πρέπει να αποδείξουμε εμείς οι ίδιοι στους εαυτούς μας, στον κόσμο μας ότι αυτό που γινόταν πριν ανήκει στο παρελθόν και αξίζουν καλύτερα πράγματα για το μέλλον», είπε ο κόουτς Δέλλας για την ομάδα του.

Ήταν η δεύτερη σερί ισοπαλία μετά το εντός έδρας 2-2 με τον Παναθηναϊκό στο φινάλε της κανονικής περιόδου, πορεύεται χωρίς νίκη ο ΟΦΗ στα τελευταία τέσσερα ματς (0-3-1), έχει μόλις μια στα τελευταία οκτώ (1-3-4). Ανέβηκε στους 26 πόντους και πλέον βρίσκεται στο +4 απ’ την τελευταία δυάδα, απόσταση που ασφαλώς δεν τον εξασφαλίζει και χρειάζεται οπωσδήποτε νίκες για να «καθαρίσει» με την παραμονή. Ακολουθεί εντός έδρας ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

ΟΦΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 9/10 Over 2.5 σ’ όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 9/14 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-2 επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Το 1-0 ο Γκονθάλεθ στο 37’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Παμλίδη στο 49’. Το 2-1 ο Τζαβέλλας στο 61’, ισοφάρισε ξανά ο Εραμούσπε στο 85’. Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις απ’ τον Βέργο.

Έπεσε απ’ τον… ουρανό και βρήκε πορτοφόλι ο Ατρόμητος στην πρεμιέρα των πλέι-άουτ, δεν άξιζε να πάρει απολύτως τίποτα κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, ωστόσο κατάφερε να κερδίσει! Ολοκληρωτικά ανώτεροι οι Ηπειρώτες στο πρώτο ημίχρονο, έβγαζαν τη μία φάση μετά την άλλη, ωστόσο, το γκολ ήρθε απ’ το πουθενά για τον μετριότατο Ατρόμητο. Δίκαιο το 1-1 στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, στο 61’ ο Ατρόμητος προηγήθηκε ξανά από τύχη, ο ΠΑΣ πίεσε πολύ, κυρίως από στατικά και βρήκε το 2-2 στο 85’. Άξιζε μίνιμουμ την ισοπαλία, αλλά στις καθυστερήσεις είχε αργή αντίδραση στην κάθετη πάσα προς τον Βέργο, εκεί έγινε το 3-2 και δεν είχε πλέον περιθώρια αντίδρασης.

«Το μόνο που κρατάω είναι η νίκη, είμαι απογοητευμένος από όλα τα υπόλοιπα. Κάναμε μια άσχημη εμφάνιση», είπε ο ειλικρινής κόουτς Ίλιτς, που είδε την ομάδα του να παίρνει πολλά περισσότερα απ’ όσα δικαιούταν. Τέταρτη σερί αγωνιστική που δε χάνει ο Ατρόμητος (2-2-0), ανέβηκε στους 31 πόντους και ισοβαθμεί στην κορυφή των πλέι-άουτ με τον Αστέρα Τρίπολης, βρίσκεται στο +9 απ’ την τελευταία δυάδα και δεν πρόκειται να μπλέξει σε περιπέτειες.