2ος προκριματικός γύρος

*Νοκ άουτ αναμέτρηση. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι

*Κεκλεισμένων των θυρών

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους

ΟΦΗ – Απόλλων Λεμεσού στην Bwin
Bwin

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΟΦΗ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ελλάδα, -)

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε με ισοπαλία το νέο πρωτάθλημα, καθώς δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη με αντίπαλο τον Παναιτωλικό (1-1) εντός έδρας. Οι παίκτες του Γιώργου Σίμου δεν επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί και δεν κατάφεραν να βρουν λύσεις απέναντι στην καλά οργανωμένη άμυνα των φιλοξενούμενων. Μαζί με τις αναμετρήσεις των περσινών πλέι οφ, οι Κρητικοί δεν έχουν νικήσει στα τελευταία έντεκα επίσημα ματς. Ο ΟΦΗ φέτος έχει αποκτήσει δύο παίκτες που αγωνίζονταν στον Απόλλωνα Λεμεσού. Ο λόγος για τον αμυντικό Σελίμοβιτς και τον επιθετικό Αδριάν Σαρδινέρο. Επίσης, βασικός τερματοφύλακας είναι ο Βάτερμαν που έμεινε ελεύθερος από τον ΑΠΟΕΛ, όπως και οαμυντικός Βούρος. Ο Σελίμοβιτς είναι στην αποστολή και ενδέχεται  να χρησιμοποιηθεί. Ο Βαζ τραυματίστηκε σοβαρά στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και θα απουσιάσει καιρό. Σταθερά εκτός και ο Τσιλιανίδης.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 εντός έδρας, ενάντια στον Παναιτωλικό, για το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 45’ με το πέναλτι του Μάζουρεκ. Στο 60’ ο Νέιρα ισοφάρισε για τους Κρητικούς, όμως παρά τις ευκαιρίες στα υπόλοιπα λεπτά δεν ολοκλήρωσε την ανατροπή.

ΟΦΗ Στατιστικά

*4 σερί παιχνίδια με under 2.5 (δες το στη bwin)

*3/4 ματς πρόσφατα με no goal

*Δέχεται γκολ σε 6/10 τελευταία εντός έδρας

Παίξε νόμιμα στη Bwin +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Κύπρος, 114)

Ο Απόλλων Λεμεσού έχει κάνει καλό ξεκίνημα στη νέα αγωνιστική περίοδο και δείχνει να βελτιώνεται από παιχνίδι σε παιχνίδι. Η νίκη επί της Πάφου (1-0) στο πιο πρόσφατο για το πρωτάθλημα ήταν η δεύτερη σε σύνολο τριών αγωνιστικών, ενώ αναδείχτηκε ισόπαλος με τη Δόξα Κατωκοπιάς (1-1) στην πρεμιέρα, εντός έδρας. Σημαντικό στατιστικό για το συγκρότημα του Αυγουστή είναι ότι έχει κρατήσει το μηδέν στην άμυνα στα δύο τελευταία ματς. Στον πρώτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ υποδέχτηκε τη Σαμπουρτάλο και επικράτησε εύκολα με σκορ 5-1. Πρωταγωνιστής ο επιθετικός Νταμπό που σημείωσε τρία γκολ. Στα αγωνιστικά, τραυματίστηκε με την Πάφο ο βασικός κίπερ Μολ και θα παίξει στη θέση του ο Δημητρίου. Ο Έκτορ Γιούστε δεν ταξίδεψε με την υπόλοιπη αποστολή στο Ηράκλειο λόγω οικογενειακού προβλήματος, όμως ενδέχεται να ενσωματωθεί στην αποστολή.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 1-0 της Πάφου εντός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες είχαν τη διάθεση να παίξουν ποδόσφαιρο, δημιούργησαν ευκαιρίες, με τον Απόλλωνα να επιχειρεί σουτ στο στόχο, αλλά κυρίως εκτός περιοχής. Στο 56’ ο Ντένιτς σκόραρε το τέρμα που έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.