*8η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πήγε να παίξει τοπικό ντέρμπι με την Επισκοπή το Σάββατο, όπως αναμενόταν, το επίπεδο ήταν πολύ χαμηλό, οι πραγματικά καλές φάσεις ήταν ελάχιστες. Με πέναλτι κρίθηκε το ματς, αυτό συνέβη στο πρώτο ημίχρονο, από εκεί και έπειτα η Ιεράπετρα «κλεινόταν» ολοένα και περισσότερο στην περιοχή της και δεν επέτρεψε στην Επισκοπή να βγάλει φάσεις. Σπουδαίας σημασίας νίκη για τον ΟΦΙ, τόσο διότι ήταν ντέρμπι Κρήτης, όσο και διότι ήταν το πρώτο «τρίποντο» στο νέο πρωτάθλημα. Πλέον έχει ρεκόρ 1-2-3 και με 5 πόντους είναι στην 14η θέση. Η αποστολή: Κασωτάκης, Καραγκιόζης, Μανουσάκης, Χιντζίδης, Κοντοές, Τορίμπιο, Ντε Λορέντζι, Ντι Λορέντζο, Κάρδαρης, Ψάνης, Λεμονής, Κατάλντι, Τασιούλης, Καζάου, Μπενίτεζ, Μεσσιδόρο, Αντερέγκεν, Βουό, Γκεγκόλι, Κολν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 1-0 επί της Επισκοπής. Το γκολ με πέναλτι ο Μεσιδόρο στο 25’.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 4/6 ΝG στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

ΚΗΦΙΣΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστρέφει στη δράση έπειτα από 10 ημέρες η Κηφισιά, στην τελευταία της υποχρέωση ηττήθηκε με κατεβασμένα τα χέρια εκτός έδρας απ’ τα Χανιά. Η ομάδα της Κρήτης είχε τρομερή ενέργεια απ’ την πρώτη στιγμή, η Κηφισιά δεν κατάφερε να τη ματσάρει, το ματς είχε τελειώσει απ’ το πρώτο ημίχρονο με το 3-0 των Χανίων! Τυπική διαδικασία το δεύτερο μέρος, τα Χανιά έκαναν διαχείριση και η αθηναϊκή ομάδα δεν είχε τρόπο να απειλήσει. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από δύο αγωνιστικές για την αθηναϊκή ομάδα, που είχε νίκη με Αστέρα Βλαχιώτη (1-0 εκτός) και ισοπαλία με Διαγόρα (0-0 εντός). Μετρά ρεκόρ 3-1-2 στις πρώτες έξι αγωνιστικές του νέου πρωταθλήματος. Η αποστολή: Μιχελής, Κολοβούρης, Αντωνόπουλος, Αρτυματάς, Σωτηράκος, Μκρτσιάν, Παυλάκης, Σμπώκος, Γκότοβος, Πριόνας, Παπασάββας, Πρίτσας, Ντοριβάλ, Αγγελόπουλος, Τζέλη, Οικονομίδης, Κρητικός, Τεττέι, Γιαννιτσάνης, Καραγκούνης, Φερέιρα, Καλλέργης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στα Χανιά στις 5 Δεκέμβρη. Στο 4’ το 1-0 ο Μπαΐροβιτς, στο 45’ το 2-0 έκανε ο Βάρκας, το τελικό 3-0 ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους απ’ τον Μπαΐροβιτς!