*Αήττητη η Κηφισιά στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τον ΟΦ Ιεράπετρας.

*Στον πρώτο γύρο: Κηφισιά – ΟΦ Ιεράπετρας 1-0

*Στο κύπελλο: ΟΦ Ιεράπετρας – Κηφισιά 0-0 (πεν. 2-4)

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Προοδευτικής, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Βουό στο πέμπτο λεπτό και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 63′, δέκα λεπτά αργότερα βρήκε και δεύτερο τέρμα με τον Τσορνομάζ.

Την πρώτη του νίκη μετά από έξι αναμετρήσεις πανηγύρισε και πάλι ο ΟΦ Ιεράπετρας, σε ένα σερί όπου και μετρούσε πέντε ισοπαλίες και μια ήττα. Στο τελευταίο παιχνίδι της, πριν από δυο εβδομάδες, η ομάδα του Βαγγέλη Στουρνάρα πέρασε με 1-2 από την έδρα της Παναχαϊκής. Ευτύχησε να πάρει από νωρίς τα ηνία, ενώ παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, είχε άμεση απάντηση και κράτησε μέχρι το φινάλε. Βρίσκεται έτσι στην έκτη θέση της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 32 βαθμούς, απέχοντας αρκετά τόσο από την κορυφή, όσο και από την επικίνδυνη ζώνη.

ΟΦ Ιεράπετρας Στατιστικά

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΗΦΙΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Προοδευτική, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε στο 20′ με το πέναλτι του Κουιρουκίδη, για να δεχθεί την ισοφάριση ένα λεπτό αργότερα.

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αναμετρήσεις η Κηφισιά, με τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη υποδέχθηκε την Προοδευτική, κόντρα στην οποία άφησε δυο βαθμούς, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Κατώτερη των περιστάσεων η εμφάνιση της, μπορεί να προηγήθηκε με πέναλτι, ωστόσο δέχθηκε την ισοφάριση στο αμέσως επόμενο λεπτό και δεν έδειξε ικανή στην πορεία για το κάτι παραπάνω. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνη με την Καλλιθέα (3-3 εκτός), οπότε και είναι σταθερά στην πρώτη θέση και στο +4 από τον δεύτερη Απόλλωνα Σμύρνης. Εκτός επιλογών ο Ναά.