34η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Φιγκεϊρένσε – Οέστε 0-0

ΟΕΣΤΕ

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Οέστε, μετρώντας δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρομπέτο Καβάλο φιλοξενήθηκε από την Παρανά, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 1-2. Αν και πίσω στο σκορ από τις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη, χάρη στα τέρματα που πέτυχε ο Γκάμπριελ Βασκονσέλος στο 67ο και 87ο λεπτό. Δεύτερη σερί νίκη, μετά και από εκείνη κόντρα στην Μπραζίλ Πελότας (1-0).

Έφτασε έτσι τους 55 βαθμούς και είναι στην πέμπτη θέση, ούσα ένα βαθμό μακριά από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στη μεγάλη κατηγορία. Με 41 γκολ στο ενεργητικό της, διαθέτει μια από τις πιο παραγωγικές επιθέσεις. Δέκα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της. Άπαντες είναι κανονικά στην διάθεση του προπονητή τους για το αποψινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Παρανά για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Οέστε – Φιγκεϊρένσε παίζει στην Betshop

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας (Κλικ Εδώ)

ΦΙΓΚΕΪΡΕΝΣΕ

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Φιγκεϊρένσε, μετά και από εκείνη κόντρα στην Κλαμπ ντε Ρεγκάτας (3-1). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Μίλτον Κρουζ φιλοξένησε την Μπραζίλ Πελότας, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 2-0. Το σκορ άνοιξε ο Χόρχε Ενρίκε στο 39′, με τον Αντρέ Λουίς να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, τρία λεπτά πριν το φινάλε. Παρέμεινε αήττητη για τρίτο σερί παιχνίδι (2-1-0).

Έφτασε έτσι τους 42 βαθμούς και βρίσκεται στην 11η θέση, όπου και “συγκατοικεί” με την Παϊσαντού. Στους τρεις η διαφορά της από την επικίνδυνη ζώνη. Τρεις νίκες, πέντε ισοπαλίες και οκτώ ήττες σε εκτός έδρας παιχνίδια στο πρωτάθλημα, ούσα και χωρίς διπλό στις εφτά τελευταίες εξόδους της (0-3-4). Δεν αναφέρθηκαν τυχόν απουσίες, ενώ μάχη για την κορυφή της επίθεσης θα δώσουν οι Αντρέ Λουίς και Χενάν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Μπραζίλ Πελότας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.