Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΟΕΣΤΕ

Αγνοεί τη νίκη εδώ και οκτώ παιχνίδια η Οέστε, η οποία μετράει δυο ισοπαλίες και έξι ήττες σε αυτό το αρνητικό σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φερνάντο Ντινίζ φιλοξενήθηκε από την Βίλα Νόβα, στην έδρα της οποίας και ηττήθηκε με σκορ 1-0. Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από το 48ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Λουίς Φελίπε, η Οέστε δεν κατάφερε να κρατήσει μέχρι τέλους, καθώς “λύγισε” τρία λεπτά πριν από το φινάλε, χάνοντας έτσι το παιχνίδι. Αυτή ήταν και η πέμπτη της ήττα στα έξι τελευταία παιχνίδια της, καθώς και η τρίτη συνεχόμενη. Μετά και από αυτή την ήττα της, η Οέστε παραμένει στην 16η θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 31 βαθμούς, ούσα τέσσερις πάνω από την Μπραγκαντίνο και τη ζώνη του υποβιβασμού. Τέσσερις νίκες, εφτά ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, και με τον Ντινίζ να βρίσκεται υπό πίεση και να θέλει πάση θυσία τη νίκη στο αποψινό παιχνίδι. Απών από την αναμέτρηση με την Σεαρά είναι ο τιμωρημένος Λουίς Φελίπε (ΑΜ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Βίλα Νόβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΣΕΑΡΑ

Μετά από έντεκα αγωνιστικές, όπου και μετρούσε εφτά ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, η Σεαρά κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι τη νίκη. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Σέρχιο Σοάρες φιλοξένησε την Τζόινβιλ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει προβάδισμα δυο τερμάτων από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Ο Ουέσλι στο 35′ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τον Μπιλ να κάνει το 2-0 στο 45′ από το σημείο του πέναλτι. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με το αυτογκόλ του Έβερτον Πασκόα, στην επανάληψη, με την Σεαρά να ολοκληρώνει το παιχνίδι με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Φελίπε στο 70′, με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Μεγάλης σημασίας αυτή η νίκη, καθώς ανέβασε ψυχολογικά την ομάδα, που την είχε πάρει η κατρακύλα. Πλέον, “συγκατοικεί” στην 8η θέση με τις Μπαΐα και Κλαμπ Ρεγκάτας, έχοντας από 43 βαθμούς, απέχοντας παράλληλα μόλις πέντε βαθμούς από την πρώτη τετράδα της βαθμολογίας. Δεν τα πάει καλά στις εξόδους της, όπου μετράει τρεις νίκες, πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες. Από το παιχνίδι κόντρα στην Οέστε θα απουσιάσουν οι τραυματίες Φελίπε Μενέσες (ΜΕ), Σαρλς (ΑΜ) και Μπαρακά (ΜΕ), ενώ απών είναι και ο Φελίπε (ΜΕ), ο οποίος αποβλήθηκε κόντρα στην Τζόινβιλ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Τζόινβιλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.