* Under 1.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Αήττητη η Αντοφαγκάστα στα 11 τελευταία μεταξύ τους (9-2-0)

* Στον Α’ γύρο (30/04): Αντοφαγκάστα – Ο’Χίγκινς 1-0

Ο’ΧΙΓΚΙΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Κοκίμπο Ουνίδο. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε με πέναλτι στις καθυστερήσεις ο Ερνάντες.

Επιστροφή στις νίκες για την Ο’Χίγκινς με το διπλό στο Κοκίμπο στις 27 Αυγούστου, διατηρήθηκε σε απόσταση βολής από τις προνομιούχες θέσεις για το επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα. Δίκαιη η επικράτησή της, είχε τον έλεγχο και τις περισσότερες ευκαιρίες απέναντι στην ουραγό της λίγκας, τελικά βρήκε τη λύση αργά κι από τα 11 βήματα.

Είχε προηγηθεί ο εύκολος αποκλεισμός, με δύο ήττες, στο Κύπελλο από την Ουνιόν Εσπανιόλα και σύνολο 5 παιχνίδια δίχως νίκη (0-2-3). Σκληρή στην Ρανκάγκουα, μπρος στο κοινό της σε 11 παιχνίδια (5-5-1) έχασε  έχασε μόνο από την Παλεστίνο (1-2).

Ο’ΧΙΓΚΙΝΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΝΤΟΦΑΓΚΑΣΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Νιουμπλένσε. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε στο 82ο λεπτό ο Φιγκερόα.

Με σπουδαία νίκη επέστρεψε στις πρωταθληματικές υποχρεώσεις της η Αντοφαγκάστα στις 28 του Αυγούστου, αξιοποίησε ξανά την έδρα της για να λυγίσει την ποιοτική Νιουμπλένσε. Έδωσε μέτρα στον αντίπαλο η ομάδα του Τορέντε κι έπαιξε έξυπνα στο transition, τελικά το γκολ το βρήκε όμως απέναντι σε σεταρισμένη άμυνα, με φορίσια κεφαλιά. Τυχερή στο φινάλε, γλίτωσε την ισοφάριση με τους φιλοξενούμενους να έχουν τρία δοκάρια από το 89’ και μετά!

Πανηγυρίστηκε εντόνως η επικράτηση που την έβγαλε μετά από καιρό εκτός επικίνδυνης ζώνης. Λίγες μέρες νωρίτερα κατάφερε να προκριθεί και στα προημιτελικά του Κυπέλλου αποκλείοντας μία ακόμη εκ των ισχυρών της λίγκας, τη 2η Κούρικο Ουνίδο με νίκη 4-2 εντός και ήττα 2-1 στην εκτός έδρας ρεβάνς.