*17η αγωνιστική

*GG & over 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Χάνσα Ρόστοκ. Μόλις στο 5′ ο Νούρνμπεργκερ έκανε το 0-1, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Φρέλινγκ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Έφτασε λίγα δευτερόλεπτα μακριά από μία νίκη που δεν άξιζε αγωνιστικά, αποσπώντας τον βαθμό στην έδρα της Χάνσα Ρόστοκ (1-1) μεσοβδόμαδα. Η Νυρεμβέργη φάνηκε ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο ημίχρονο, έριξε κατακόρυφα ρυθμούς στο δεύτερο και το πλήρωσε στις καθυστερήσεις, παραμένοντας στην προτελευταία θέση του πρωταθλήματος.

Σκόραρε και στις επτά τελευταίες αναμετρήσεις με αντίπαλο την Πάντερμπορν, στις οποίες έχει απολογισμό τέσσερις νίκες, δύο ισοπαλίες και μία ήττα τον περασμένο Ιανουάριο (2-1 εντός). “Η Πάντερμπορν έχει τρομερή ποιότητα επιθετικά, εμείς κοιτάμε μόνο τη δική μας εμφάνιση”, είπε ο προπονητής Βάιντσιρλ.

ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-0) από την Μπίλεφελντ. Σκόραραν οι Σέρα (40′) και Βασιλειάδης (45+2′). Με δέκα αγωνίζονταν από το 8′ οι γηπεδούχοι (Χουτ), με δέκα έμειναν οι φιλοξενούμενοι στο 70′ (Κλούντερ).

Πλήρωσε ακριβά την απευθείας αποβολή του τερματοφύλακα Χουτ μόλις στο 8′, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 από την Μπίλεφελντ στη “Home Deluxe Arena” μεσοβδόμαδα. Ακόμα και με παίκτη λιγότερο πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αποτέλεσμα.

Τρίτη σερί ήττα για το συγκρότημα του Κβάσνιοκ, αγνοεί τη νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές (0-1-3) σκοράροντας συνολικά μόλις δύο γκολ σε αυτές (δέχτηκε οχτώ). “Έχουμε άλλη μία δύσκολη πρόκληση μπροστά μας, σίγουρα η Νυρεμβέργη φανταζόταν διαφορετικά την πορεία της στο πρωτάθλημα. Έχει βελτιωθεί αισθητά αμυντικά”, είπε ο προπονητής της Πάντερμπορν.