2η αγωνιστική

*Τελευταία αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες η εντός έδρας νίκη της Ντούισμπουργκ με 3-0, το μακρινό 2007.

*Παιχνίδι με χαρακτήρα τοπικού ντέρμπι.

ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Όσναμπρικ, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι σε όλο το ματς, με τις “ζέβρες” να μην μπορούν να απειλήσουν στην επίθεση και όλα να δείχνουν ότι το παιχνίδι θα λήξει ισόπαλο. Ωστόσο, σε μία στιγμή αδράνειας της Ντούισμπουργκ στην άμυνα, η Όσναμπρικ διαμόρφωσε το τελικό 1-0 στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δεν ξεκίνησε με το δεξί η σεζόν για την Ντούισμπουργκ, που παρουσιάστηκε ανέτοιμη, κυρίως στο επιθετικό κομμάτι. Ψάχνει την πρώτη της νίκη στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της χρονιάς, με το γήπεδο της να αναμένεται γεμάτο, στο ντέρμπι απέναντι στη Ροτ-Βάις Έσεν.

Εκτός οι Χέτβερ, Φέλτσχερ και Κβαντβό.

Ντούισμπουργκ Στατιστικά

*G/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
RW ΕΣΣΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας διασυρμός με 1-5 από την Έλβερσμπεργκ, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Τραγική αμυντικά στο 1ο ημίχρονο, έμεινε πίσω στο σκορ στο 7′, για να χάσει πέναλτι δύο λεπτά αργότερα για το 1-1. Άμεσο το 0-2 (10′), με την Έσεν να μειώνει σε 1-2 στο 13′. Δεν κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι, πλήρωσε τα λάθη της και έμεινε πίσω στο σκορ με 1-4 στο 26′! Μέτριο ποιοτικά το β’ μέρος και για τις δύο, με το τελικό 1-5 να διαμορφώνεται στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Κάκιστη η επιστροφή της στις επαγγελματικές κατηγορίες μετά από μία δεκαπενταετία, έχοντας δεχτεί τέσσερα γκολ στο πρώτο μισάωρο του αγώνα με την Έλβερσμπεργκ. Την περιμένουμε πιο υποψιασμένη στη σημερινή αναμέτρηση και σίγουρα πιο επιφυλακτική στο παιχνίδι της.