*Στον Α’ γύρο: Μόναχο 1860 – Ντουίσμπουργκ 4-1

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 3,5

*Χωρίς ισοπαλία τα δεκατρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (4-0-9).

ΝΤΟΥΙΣΜΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Σημαντική εκτός έδρας νίκη με 2-3 επί της Όλντενμπουργκ την περασμένη αγωνιστική, σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι για τους ουδέτερους θεατές. Πέτυχε δύο απανωτά γκολ στα μισά του πρώτου μέρους (20′, 23′), μπορεί η απάντηση της γηπεδούχου να ήταν εν μέρει άμεση (26′), αλλά κατάφερε να βρει και τρίτο τέρμα πριν βγει το ημίχρονο. Προέβη σε διαχείριση του σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο χαλάρωσε και δέχτηκε την μείωση στο 88′ χωρίς όμως να κινδυνέψει περισσότερο.

Με την νίκη αυτή κατάφερε να βάλει τέλος σε ένα αρνητικό σερί δύο αγώνων, ενώ παράλληλα κατάφερε να βάλει τέλος στα σύννεφα σχετικά με την παρουσία της στην επικίνδυνη ζώνη. Μόνο με «αυτοκτονία» θα υποβιβαστεί, ωστόσο είναι εξίσου απίθανο να κυνηγήσει το κάτι παραπάνω στις αγωνιστικές που απομένουν. Ταλαιπωρείται από ίωση ο αρχηγός Στόπελκαμπ, τιμωρημένος ο μέσος Γιάντερ, τραυματίστηκε ο Φέλτσερ και θα λείψει μαζί με τους Κνολ, Κουάντουο και Μάι.

Ντουίσμπουργκ Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με under 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

MONAXO 1860

Προηγούμενο ματς: Συνεχίζεται η αγωνιστική καθίζηση των Βαυαρών, αφού ηττήθηκαν την περασμένη αγωνιστική και από την Βικτώρια Κολωνίας με 0-1 εντός έδρας. Αμυντικά δεν αποπνέει την παραμικρή εμπιστοσύνη και αυτό φάνηκε σε ακόμη ένα παιχνίδι, αφού σε μία από τις πολλές φάσεις που δέχτηκε, έμεινε πίσω στο σκορ στο 41′.

Η έλευση του Ιακομπάτσι δεν έφερε από μόνη της την άνοιξη στο στρατόπεδο της, αντίθετα δείχνει πως πρέπει αυτή να συνοδευτεί με αρκετά στοιχεία προκειμένου να βγει από το αγωνιστικό τέλμα που την ταλαιπωρεί τους τελευταίους μήνες. Δεν έχει σκοράρει στα τρία τελευταία παιχνίδια, ενώ υποχωρεί διαρκώς στην βαθμολογία, πέφτοντας 8η. Τιμωρημένος ο Φερλάατ, εκτός Ρίντερ και Τάλιγκ.