4η αγωνιστική

*Με under1.5 γκολ ολοκληρώθηκαν και οι 2 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

*Χωρίς χρήση VAR.

ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της Σβικάου, την περασμένη αγωνιστική. Χειρότερη σε γενικές γραμμές από τους γηπεδούχους, σε ένα α’ μέρος χωρίς πολλές ευκαιρίες, κατάφερε να προηγηθεί στο 36′, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Η Σβικάου πίεσε στο 2ο ημίχρονο για την ισοφάριση, ήταν φλύαρη και στη μοναδική καλή της ευκαιρία, στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, ο τερματοφύλακας της Ντούισμπουργκ προέβη σε εντυπωσιακή απόκρουση, κρατώντας το 0-1 για την ομάδα του.

Πρώτη νίκη για την Ντούισμπουργκ στις τρεις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Δεν εντυπωσίασε με την απόδοση της για ακόμη μία φορά, ενώ χρειάστηκε τον ηρωισμό του κίπερ της στις καθυστερήσεις του αγώνα με τη Σβικάου, για να κρατήσει τη νίκη. Βελτίωση σε όλους τους τομείς ζήτησε από τους παίκτες του ο κόουτς Ζίγκνερ.

Τραυματίες οι Φέλτσχερ, Κνολ και Κβαντβό.

Ντούισμπουργκ Στατιστικά

*Under1.5 γκολ στα 2/3 παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

*Κέρδισε το 1ο ημίχρονο στα τελευταία 2 παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΦΡΑΙΜΠΟΥΡΓΚ ΙΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Χάλεσερ, την περασμένη αγωνιστική. Είδε τους φιλοξενούμενους να μένουν με 9 παίκτες στο 34′ (!), γεγονός που έκανε ακόμη ευκολότερο το έργο της για επικράτηση. Κυριάρχησε καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με τη Χάλεσερ να κλείνεται στα καρέ της, χωρίς επιτυχία, με τη Φράιμπουργκ να “σπάει το ρόδι” στο 70ο λεπτό και να διπλασιάζει τα τέρματα της τρία λεπτά αργότερα. Οι γηπεδούχοι έριξαν το ρυθμό τους στη συνέχεια, δεν απειλήθηκαν και το 2-0 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα μετά από τρεις αγωνιστικές (2-1-0). Είναι ίδια ομάδα με πέρσι, σοβαρή και στιβαρή αμυντικά, με την ικανότητα να σε “σκοτώσει” ανά πάσα στιγμή στην αντεπίθεση. Δεν πρόκειται να αλλάξει ούτε σήμερα τη συνταγή του ο κόουτς Σταμ, θα δώσει μπάλα και χώρους στους γηπεδούχους.

Τραυματίες οι Αλγκάιερ, Μπαρμπόσα, Μπάουρ, Μπρούνιγκ, Ένγκελχαρντ, Εζεκβέμ και Ροζενφέλντερ.