*Χωρίς χρήση VAR.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Η Όσναμπρικ δεν έχει ηττηθεί από την Ντόρτμουντ στα τελευταία 11 μεταξύ τους παιχνίδια (6-5-0).

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ Β

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-1 από την Μπάερουθ, για την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε με το καλημέρα του παιχνιδιού (0-1 στο 7′), σε ένα πρώτο ημίχρονο όπου είχε τον έλεγχο και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τους γηπεδούχους. Μπήκε νωθρά στο β’ μέρος και το πλήρωσε, με την Μπάερουθ να ανατρέπει το εις βάρος της σκορ μέσα σε πέντε λεπτά (50′, 55′)! Οι “κιτρινόμαυροι” δεν κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση, με το τελικό 3-1 να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (90+5′).

Συνέχισε από εκεί που σταμάτησε πριν τη χειμερινή διακοπή και συμπλήρωσε τέσσερεις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στη 16η θέση της βαθμολογίας, στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού, με παιχνίδι λιγότερο από τη 17η Χάλεσερ. Εντός έδρας μετράει δύο συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα, με την ίδια να μη βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα σε καμία από τις δύο.

Τραυματίες οι Πφάνε και Καμαρά.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ Β ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under2.5 γκολ στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

*N/g στα 3/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΣΝΑΜΠΡΙΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-1 απέναντι στη Βικτώρια Κολωνίας, για την περασμένη αγωνιστική. Εξαιρετικό το ξεκίνημα της στο παιχνίδι, αιφνιδίασε τους φιλοξενούμενους και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 19ο λεπτό. Έδωσε χώρους στη συνέχεια, τους οποίους εκμεταλλεύτηκε η Βικτώρια και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 37′. Ισορροπημένο το β’ μέρος, χωρίς μεγάλες φάσεις και για τις δύο ομάδες. Η Όσναμπρικ κράτησε άνετα το υπέρ της αποτέλεσμα, με το τελικό 3-1 να διαμορφώνεται στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Επιστροφή με νίκη μετά τη χειμερινή διακοπή, η τρίτη συνεχόμενη για την Όσναμπρικ στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στη 10η θέση της βαθμολογίας, στο -11 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και με βάση το υλικό της μπορεί να κοιτάζει υψηλότερα. “Αγκάθι” έως τώρα η εκτός έδρας παρουσία της στην 3.Liga, όπου μετράει μόλις 1 νίκη σε 9 εξόδους της, στις οποίες και έχουν σημειωθεί συνολικά 34 γκολ!

Μακροχρόνια τραυματίες οι Μπέρτραμ και Οντουά.

ΟΣΝΑΜΠΡΙΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over2.5 γκολ στα τελευταία 6 επίσημα παιχνίδια της.

*Έχει δεχτεί τουλάχιστον 3 γκολ στα 3/5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.