20η αγωνιστική

*Χωρίς χρήση VAR.

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ Β

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 1-2 από την Όσναμπρικ, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μπορεί να πήρε το προβάδισμα με το καλημέρα του παιχνιδιού (1-0 στο 2′), αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, με τους φιλοξενούμενους να βγάζουν αντίδραση και να φτάνουν στην ανατροπή πριν καν συμπληρωθεί το 1ο ημίχρονο (1-2 στο 34′). Ελάχιστες οι ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες στο β’ μέρος, σπαταλήθηκαν και το 1-2 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα και η τρίτη από αυτές που συνοδεύτηκε με over2.5+g/g. Βρίσκεται στη 18η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από την απευθείας σωτηρία, με παιχνίδι λιγότερο από τη 16η Σβίκαου. Εντός έδρας μετράει τρεις συνεχόμενες ήττες, έχοντας αποτύχει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στις δύο από αυτές.

Μοναδική απουσία αυτή του τιμωρημένου Πάσαλιτς.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ Β ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under2.5+n/g στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

*2-3 γκολ στα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΒΕΧΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 2-3 απέναντι στη Χάλεσερ, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, αποδείχθηκε εξαιρετικά αποτελεσματική και ήταν εκείνη που πήρε το προβάδισμα με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Διεύρυνε το προβάδισμα της στο 59′, για να έρθει και το 0-3 δέκα λεπτά αργότερα, “κλειδώνοντας” ουσιαστικά τη νίκη. Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση, μείωσαν σε 2-3 μέσα σε ένα δεκάλεπτο (74′, 82′)και έχασαν μεγάλη ευκαιρία να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα στο τέλος, με τη Βέχεν να παίρνει μια αγχωτική τελικά νίκη.

Δεν εντυπωσίασε με την απόδοση της, αλλά έφτασε τα πέντε συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα (4-1-0). Βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας, στο -10 από την πρωτοπόρο Έλβερσμπεργκ και στο +1 από την 3η Σααρμπρίκεν, με παιχνίδι λιγότερο και από τις δύο. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, με τις δύο πιο πρόσφατες να ολοκληρώνονται με over2.5 γκολ.

Τιμωρημένος ο Φέχνερ. Εκτός οι Μπάουερ, Ρίμπλε και Στρίτσελ.