*12η αγωνιστική

*Σε φιλικό στις 22/7: Ντόρντρεχτ – Ντεν Μπος 2-0

*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*Μόλις μία νίκη έχει η Ντόρντρεχτ στα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο την Ντεν Μπος (1-2-4).

ΝΤΟΡΝΤΡΕΧΤ

Προηγούμενο ματς; Έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο την φορμαρισμένη Χέλμοντ Σπορ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Έμεινε πίσω στο σκορ στο τέλος του πρώτου μέρους (45′), αλλά με την έναρξη της επανάληψης βρήκε το γκολ της ισοφάρισης (47′).

Άλλη μια καλή εμφάνιση πρόσθεσε στο ενεργητικό του το σύνολο του Μικαέλ Σαντονί, το οποίο κατάφερε να μείνει όρθιο σε μια αρκετά δύσκολη έδρα. Μπορούσε και την νίκη, αλλά το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και μπορούσε να κάτσει και στην αντίπαλό της. Δίκαιος ο βαθμός, που δεν χαλάει σε καμία περίπτωση την ψυχολογία της. Μόλις μία ήττα από την αρχή της χρονιάς (4-6-1), τρελαίνει κόσμο αφού το μπάτζετ της είναι από τα μικρότερα στην κατηγορία.

Παραμένει στα πιτς ο εξτρέμ Καμαρά, ο οποίος λείπει από την περσινή σεζόν.

Ντόρντρεχτ Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΕΝ ΜΠΟΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας από την Φένλο με 1-2. Κατάφερε στο 14′ να πάρει το προβάδισμα, αλλά μέσα σε ένα λεπτό στις αρχές της επανάληψης (47′, 48′) η αντίπαλος πέτυχε δύο γκολ και γύρισε τούμπα το ματς. Στο 67′ έμεινε με δέκα παίκτες και κάπου εκεί όλα τελείωσαν.

Μπορεί το παιχνίδι με αντίπαλο την Φένλο να ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, αλλά για ακόμη μια φορά φέτος πλήρωσε την επιθετική της αφλογιστία και τα αμυντικά λάθη που ήταν για ακόμη ένα ματς, πολλά. Αδικείται από την μέχρι τώρα βαθμολογική της συγκομιδή, η εικόνα της δεν είναι τόσο κακή, απλώς υστερεί ποιοτικά από πολλές ομάδες της κατηγορίας και δεν έχει βρει το αντίδοτο όταν η αντίπαλος την πιέζει στο δικό της τρίτο του γηπέδου.

Τιμωρημένος για τις επόμενες δύο αγωνιστικές είναι ο χαφ Ζελαλέμ. Σταθερά απουσιάζουν λόγω τραυματισμού οι Αχανάχ και Φερμπέικ, αμφίβολος ο πλάγιος μπακ Μούλντερς.