*33η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Ντε Γκράαφτσαπ – Ντόρντρεχτ 1-1

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Ντόρντρεχτ στα εννιά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (1-3-5).

ΝΤΟΡΝΤΡΕΧΤ

Προηγούμενο ματς: Πέρασε επιβλητικά με 0-3 από την έδρα της Ντεν Μπος την προηγούμενη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ σε κομβικό σημείο της αναμέτρησης (45′), ενώ ακολούθησαν άλλα δύο τέρματα με το ξεκίνημα της επανάληψης (50′, 58′).

Πολύ μεγάλη εμφάνιση στην έδρα της προβληματικής Ντεν Μπος, απέδειξε για πολλοστή φορά πως έχει ανέβει επίπεδο και έκανε επίδειξη ισχύος. Δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην αντίπαλό της, κυριάρχησε απόλυτα και κατάφερε να περάσει ένα άνετο βράδυ. Σε κάθε περίπτωση, το σύνολο του Σαντονί συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις στην βαθμολογία και συμπλήρωσε αήττητο επτά αγώνων (5-2-0).

Δύσκολο να κυνηγήσει την απευθείας άνοδο (-7), ωστόσο μόνο με «χαρακίρι» θα χάσει την συμμετοχή της στα πλέι οφ ανόδου. Αμφίβολος ο φορ Κρίβακ αλλά με τις πιθανότητες υπέρ του, χωρίς νεότερα αγωνιστικά προβλήματα.

Ντόρντρεχτ Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*Σκοράρει πρώτη στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΤΣΑΠ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με δραματικό τρόπο την Άλκμααρ Β με 2-1 εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Προηγήθηκε στο 26′, ισοφαρίστηκε στο 75′, αλλά κόντρα στην ροή του αγώνα βρήκε γκολ λύτρωσης στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (90+4′).

Πανηγυρίστηκε έξαλλα η νίκη απέναντι στην Άλκμααρ Β, κυρίως για τον τρόπο που αυτή προήλθε αλλά και γιατί επανάφερε την Ντε Γκράαφτσαπ στον δρόμο των επιτυχιών, έπειτα από δύο σερί ήττες. Ωστόσο, η εικόνα της δεν ήταν καλή και βάση απόδοσης πήρε περισσότερα από όσα άξιζε. Στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα περίμενε στην άμυνά της και δέχτηκε μεγάλη πίεση από την φιλοξενούμενη, που με την σειρά της θα μπορούσε κάλλιστα να έχει ανατρέψει νωρίτερα το σκορ.

Όπως και να χει, με την νίκη αυτή εξασφάλισε ουσιαστικά την συμμετοχή της στα πλέι οφ (+10), δύσκολα όμως να κυνηγήσει το κάτι παραπάνω μέχρι το φινάλε της κανονικής διάρκειας. Πάντα εκτός με τραυματισμό ο στόπερ Λάμερς, τραυματίστηκε ο φορ Ράτερινκ και ο στόπερ Χίλεν.