31η αγωνιστική.

Στον πρώτο γύρο: Γκόου Αχέντ Ιγκλς – Ντόρντρεχτ 0-3

ΝΤΟΡΝΤΡΕΧΤ

Αλλού πατούσε και αλλού βρισκόταν την περασμένη αγωνιστική η Ντόρντρεχτ, γνωρίζοντας την ήττα με 4-1 από την Ντεν Μπος εκτός έδρας. Υστέρησε από το ξεκίνημα και από τύχη γλίτωσε το γκολ στα πρώτα λεπτά, για να πάει μείνει πίσω στο σκορ με πέναλτι στο 43’ (1-0). Στην επανάληψη πάλι με τον ίδιο τρόπο (πέναλτι) δέχθηκε το 2-0, δεν έβγαλε αντίδραση, το 3-0 στο 74’ ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι, μείωσε απλά σε 3-1 στο 82’ και δέχθηκε τέταρτο στο φινάλε.

Επιστροφή στις ήττες για την Ντόρντρεχτ μετά από δύο σερί νίκες επί των Ντε Γκράαφτσαπ (0-1) και Βααλβάικ (1-0), που ήταν και αυτές που της χάρισαν την τρίτη περίοδο και δεδομένα τη συμμετοχή στα πλέι οφ, που ακολουθούν μετά το φινάλε της κανονικής περιόδου. Εντός έδρας μετράει απολογισμό επτά νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες με 30-27 τέρματα. Παραμένουν εκτός αποστολής οι τραυματίες Αμέφορ (Αμυντικός, 18, 0), Ρόσενταλ (Μέσος, 15, 0) και Αρίας (Επιθετικός, 27, 9).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 από την Ντεν Μπος.

Στατιστικό: Over 2.5 τα οκτώ απ’ τα εννιά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Δείτε τα προγνωστικά Ολλανδίας (Κλικ Εδώ)

Το Ντόρντρεχτ – Γκόου Αχέντ Ιγκλς παίζει στην Interwetten

ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ ΙΓΚΛΣ

Από την άλλη πλευρά, η Γκόου Αχέντ Ιγκλς μπορεί να έδωσε συνέχεια στο αήττητο, ωστόσο δεν μπορεί να μένει σίγουρα ικανοποιημένη με το βαθμό (1-1) που πήρε στο εντός έδρας με την Τέλσταρ. Ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε στο 18’ (1-0), θα μπορούσε να είχε πετύχει ακόμη ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δέχθηκε την ισοφάριση στο 49’ (1-1), έπειτα ήταν αυτή που κυνήγησε με αξιώσεις τη νίκη, έχασε ευκαιρίες, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Δεύτερη σερί ισοπαλία για την Γκόου Αχέντ μετά απ’ αυτή που προηγήθηκε με τη Γιονγκ Αλκμάαρ (0-0 εκτός έδρας), επέκτεινε το αήττητο σερί της στις τρεις αγωνιστικές (1-2-0), παραμένοντας στη 18η θέση με 31 πόντους, στο -11 απ’ τα πλέι οφ. Έχει δύσκολο έργο για τα πλέι οφ, ο μοναδικός ουσιαστικά τρόπος, για να δώσει το παρών σε αυτά, είναι να κατακτήσει την τελευταία περίοδο. Εκτός έδρας τρέχει ρεκόρ 2-4-9 με 22-31 τέρματα. Συμπλήρωσε κάρτες ο Σουκ (Μέσος, 30, 2), παραμένουν εκτός αποστολής οι τραυματίες Σουμαόρο (Μέσος, 19, 0), Ντέκερ (Μέσος, 9, 1) και Μανέσχιν (Επιθετικός, 15, 1). Επιστρέφει ο Σαβαστάνο (Αμυντικός, 4, 0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τέλσταρ.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.