ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ ΓΟΥΟΝΤΕΡΕΡΣ - ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ Προγνωστικά

*30η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σόλιχαλ Μουρς – Ντόρκινγκ 3-0

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκινγκ κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Κιντερμίνστερ, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο τέταρτο λεπτό με τον Οταγουεϊ και παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Μπράουν στο 12’, πέτυχε δύο ακόμη γκολ πριν λήξει το ημίχρονο με τον Σίγκερ (22’, 27’), αντέχοντας ως το τέλος, με την αντίπαλο της απλά να μειώνει με τον Μόργκαν – Σμιθ στις καθυστερήσεις.

Η Ντόρκινγκ έχει να παίξει δύο εβδομάδες, όταν και επικράτησε με 3-2 εντός έδρας της Κιντερμίνστερ, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, περνώντας στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες και τέσσερις αγώνες χωρίς να έχει κερδίσει, αλλά στο γήπεδό της έχει τρεις νίκες στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, με μόλις μία ήττα, από την Ολνταμ.

Διατηρείται στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 17η θέση του, απέχοντας ελάχιστα πιο κοντά, από πλευράς βαθμών, στη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +8 από αυτήν, απ’ ότι στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, από την οποία βρίσκεται στο -9, έχοντας πάντα τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες μέσοι Μέκι, Μπριγκς, Τζος Τέιλορ, χτύπησε και ο αμυντικός Ελ Αμπντ που θα λείψει επίσης.

Ντόρκινγκ Γουόντερερς Στατιστικά

*Εχει 22/30 G/G στη σεζόν, 13/16 εντός έδρας

*Εχει 23/30 over 2,5 στη σεζόν, 13/16 εντός έδρας

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς έχασε 1-2 εντός έδρας από την Ολντερσοτ, δεχόμενη δύο γκολ από τον Εφιόνγκ μέσα σε τρία λεπτά στο πρώτο 20λεπτο (14’, 16’), χωρίς να καταφέρει κάτι περισσότερο, πέραν του να μειώσει με τον Σιμπούλσκι στο 50’.

Η Σόλιχαλ Μουρς έχει να παίξει 11 μέρες, όταν και ηττήθηκε και από την Ολντερσοτ με 1-2 εντός έδρας, γνωρίζοντας πέμπτη συνεχόμενη ήττα, με τις τρεις εξ αυτών να είναι στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκτός έδρας, χωρίς να έχει σκοράρει καν σε αυτό το διάστημα, ενώ έχει έξι σερί αγώνες χωρίς νίκη μακριά από το γήπεδό της.

Αυτό έχει αντίκτυπο και στην βαθμολογική της θέση, εκεί που κατρακύλα συνεχίζεται, έπεσε στην 13η του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας μείνει και λίγο πίσω από την έβδομη θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα στο -6 συγκεκριμένα.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών, αντιθέτως πήρε τον επιθετικό Μαρκ Μπεκ από την Ντάρλινγκτον.