*4η  αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους.

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκινγκ κέρδισε με 2-4 εκτός έδρας την Μέιντστοουν Γιουνάιτεντ, αν και χρειάστηκε να προηγηθεί τρεις φορές για να το πετύχει! Ανοιξε το σκορ με τον ΜακΣέιν στο 18’, ισοφαρίστηκε από τον Μπάρχαμ στο 31’, προηγήθηκε εκ νέου με τον ΜακΣέιν στο 48’, αλλά ισοφαρίστηκε εκ νέου από τον Πάτισον στο 51’. Όμως έκανε το 2-3 με πέναλτι του Σίγκερ στο 83’, ένα λεπτό μετά απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, με τον ίδιο παίκτη να σκοράρει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων το τέταρτο γκολ της ομάδας του.

Η Ντόρκινγκ χρειάστηκε να αντιμετωπίσει μία ομάδα που την γνώριζε και από την περσινή σεζόν για να πετύχει την πρώτη της νίκη στην κατηγορία, μετά την άνοδο της, επικρατώντας εκτός έδρας με 2-4 της Μέιντστοουν, με την οποία ανέβηκαν μαζί το φετινό καλοκαίρι.

Μετά από τρεις αγωνιστικές έχει φέρει όλα τα πιθανά αποτελέσματα, με τον μοναδικό αγώνα στο γήπεδό της να λήγει ισόπαλος. Και οι ομάδες που δεν κατάφερε να κερδίσει είναι από αυτές που θεωρούνται από τα «μεγάλα» ονόματα του πρωταθλήματος.

Τραυματίας είναι ο αμυντικός Φούλερ που θα λείψει και πάλι.

Ντόρκινγκ Γουόντερερς Στατιστικά

*Εχει 7/8 over 2,5 στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της

*Εχει 6/8 G/G στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Νοτς Κάουντι, αν και προηγήθηκε με τον Αλαν στο 46’, δεχόμενη την ισοφάριση δύο λεπτά πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα, από αυτογκόλ του Στόρεϊ.

Η Γκέιτσχεντ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Νοτς Κάουντι, ούσα πλέον η μοναδική ομάδα της κατηγορίας που δεν έχει καταφέρει να κερδίσει, αλλά δεν έχει ηττηθεί κιόλας, έπειτα από τρεις αγωνιστικές, έχοντας ισάριθμες ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα!

Όλα αυτά στην επιστροφή της στη συγκεκριμένη κατηγορία, έπειτα από απουσία αρκετών ετών, αφού κατάφερε να ανέβει φέτος το καλοκαίρι, παίζοντας στην ίδια κατηγορία, αλλά σε άλλο όμιλο, από την σημερινή της αντίπαλο.

Τραυματίες και απόντες είναι ο τερματοφύλακας Λάνγκλεϊ, ο μέσος Τζάρβις και ο επιθετικός Νάιτ, με τον πρώτο να έχει ελπίδες επιστροφής, τραυματίστηκε ο επιθετικός Μάρτιν που θα λείψει.