ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ ΓΟΥΟΝΤΕΡΕΡΣ - ΓΙΟΡΚ ΣΙΤΙ Προγνωστικά

*21η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στην πρόσφατη ιστορία τους

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκινγκ έχασε 2-3 εντός έδρας από την Μπρόμλεϊ, αν και έπαιξε για περίπου ένα ημίχρονο με παίκτη περισσότερο! Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Τσικ στο 36’, αλλά αφού είχε δοκάρι, ισοφάρισε στις 10λεπτες καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Οταγουεϊ, πριν βρεθεί να χάνει ξανά, πριν τη λήξη του ημιχρόνου, από τέρμα του Σοούνμι. Και δέχθηκε τρίτο τέρμα από τον Φόρστερ στο 54’, καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Σίγκερ στο 85ο λεπτό.

Η Ντόρκινγκ είδε και πάλι το εκτός έδρας παιχνίδι της με την Χάλιφαξ να αναβάλλεται, για τρίτη φορά, δεύτερη λόγω κακού αγωνιστικού χώρου (η πρώτη ήταν λόγω του θανάτου της βασίλισσας).

Στον τελευταίο αγώνα της ηττήθηκε με 2-3 εντός έδρας από την Μπρόμλεϊ, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, τρίτη στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Και μακριά από την έδρα της δεν έχει νίκη εδώ και πέντε παιχνίδια, με τρεις ήττες, ενώ γενικώς έχει μόλις δύο νίκες σε εννιά αναμετρήσεις εκτός φέτος.

Διατηρείται στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, έπεσε στην 16η θέση του για την ακρίβεια, πλησιάζοντας στο +5 την ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας μείνει αρκετά πίσω από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, από την οποία βρίσκεται στο -8. Και διαθέτει πλέον τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Τσιντλ (ΑΜ), Μέκι (ΜΕ), Μπριγκς (ΜΕ), ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του επιθετικού Μπόουερμαν και του μέσου Τζος Τέιλορ που έχουν κάποιες ενοχλήσεις.

Ντόρκινγκ Γουόντερερς Στατιστικά

*Εχει 15/20 G/G στη σεζόν, 9/11 εντός έδρας

*Εχει 17/20 over 2,5 στη σεζόν, 10/11 εντός έδρας

ΓΙΟΡΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γιορκ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Γουίλντστοουν, σε έναν αγώνα που μπήκε δυνατά, είχε δοκάρι και προηγήθηκε με τον Ντούκου στο 14’. Αλλά μάλλον ένιωσε πώς «καθάρισε» το παιχνίδι και το πλήρωσε, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Φρέκλετον στο 68’, ενώ έχασε με τέρμα του Κουκ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Γιορκ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Γουίλντστοουν, με γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα. Και συνεχίζει να διανύει τη χειρότερη περίοδο της την φετινή αγωνιστική περίοδο, αφού έχει δύο συνεχόμενες ήττες, πέντε στις εφτά τελευταίες αναμετρήσεις της που δεν έχει πετύχει κάποια νίκη. Και ειδικά μακριά από την έδρα της έχει τρεις ήττες στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια που δεν κερδίζει.

Επεσε στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 15η θέση, αλλά έχει μείνει λίγο πίσω, στο -6 για την ακρίβεια, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ενώ είναι στο +7 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Συνεχίζει με υπηρεσιακό τεχνικό τον Τιμ Ράιαν, ο οποίος είπε πώς δεν σκοπεύει να διεκδικήσει το πόστο ως μόνιμος.

Δεν έχει νεότερα προβλήματα, παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μέσοι Κουχιάρ, Γκριβς, Τόμας.