*5η αγωνιστική

*Πέρυσι, κάθε ομάδα κέρδισε το παιχνίδι στην έδρα της.

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκνιγκ έχασε άνετα με 3-0 εκτός έδρας από την Σόλιχαλ Μουρς. Από το τρίτο λεπτό ένιωσε την πίεση της αντιπάλου, γλιτώνοντας από το δοκάρι της, πριν δεχθεί το πρώτο γκολ από τον Κρεγκ στο 14’. Το δεύτερο ήρθε από πέναλτι του Κέλι στο 45’, ενώ ο Μπεκ στο 64’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ, μένοντας και με παίκτη λιγότερο στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Η Ντόρκινγκ ηττήθηκε εύκολα με 3-0 εκτός έδρας από την Σόλιχαλ Μουρς, επιστρέφοντας άμεσα στις ήττες, μετά από τη μία και μοναδική της νίκη στο πρωτάθλημα, η οποία έχει έρθει στο γήπεδό της!

Δεν έχει ξεκινήσει καθόλου καλά τη σεζόν, δεδομένου πώς από κάποιους θεωρούταν και υποψήφια να διεκδικήσει την άνοδο!

Ίσως μάθει κάτι περισσότερο για τη σημερινή αντίπαλο από τον μέσο Πάιμπους τον οποίο απέκτησε από αυτήν και ίσως αγωνιστεί κιόλας, μαζί με τον νεοαποκτηθέντα επιθετικό Έβεριτ που ήρθε από τις ακαδημίες της Μπράιτον.

Ντόρκινγκ Στατιστικά

*Δύο σερί over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Τρεις συνεχόμενους αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

ΓΙΟΡΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γιορκ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Όλντερσοτ, ισοφαρίζοντας με τον Τζον-Λιούις στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Είχε βρεθεί πίσω στο σκορ από τέρμα του Τζόουνς στο 40’, χάνοντας κάποιες ευκαιρίες να ισοφαρίσει και νωρίτερα.

Η Γιορκ απέφυγε μία τρίτη ήττα, φέρνοντας δεύτερη ισοπαλία σερί, αυτή τη φορά εκτός έδρας με 1-1 απέναντι στην Όλντερσοτ. Ακόμη όμως ψάχνει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Και σε αυτήν όχι κάποιοι άλλοι, ο ίδιος της ο προπονητής, ο Μάικλ Μόρτον, είχε θέσει ψηλά τον πήχη για τη φετινή σεζόν, με τους παίκτες του μέχρι στιγμής να μην ανταποκρίνονται σε αυτόν.