*5η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους.

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Στόκπορτ, χάρη σε τέρμα του Αγκαρντ στο 91ο λεπτό. Βέβαια έπαιξε για περίπου 70 λεπτά με παίκτη περισσότερο, ανοίγοντας το σκορ με τον Μίλερ στο 35ο λεπτό, όμως ισοφαρίστηκε από 10 παίκτες, από τον Ράιντελ στο 46ο λεπτό, πριν σκοράρει στο τέλος της αναμέτρησης.

Η Ντονκάστερ εκμεταλλεύτηκε και πάλι την έδρα της, κερδίζοντας μάλιστα το μεγάλο φαβορί της κατηγορίας, τουλάχιστον στα χαρτιά, την Στόκπορτ, επικρατώντας με 2-1. Βέβαια είχε και το πλεονέκτημα να παίζει με παίκτη περισσότερο, σχεδόν σε όλη την αναμέτρηση!

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές, παραμένοντας αήττητη στο πρωτάθλημα, με 2/2 νίκες στο γήπεδό της, αν και έχει ηττηθεί εκεί για το Λιγκ Καπ, από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Απουσιάζουν οι μακροχρόνια τραυματίες Μολινό (ΜΕ), Κλόουζ (ΜΕ), Τέιλορ (ME), Μπάρλοου (ΜΕ), αν και οι δύο πρώτοι πλησιάζουν στην επιστροφή, χτύπησε και ο αμυντικός Ολόγου που θα μείνει καιρό εκτός.

Ντόνκαστερ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί over 2,5

*Εχει δύο συνεχόμενα G/G, 3/5 στη σεζόν

*Εχει 3/5 αγώνες με 2-3 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΑΛΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σάλφορντ κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Νιούπορτ, παρόλο που έκανε μία «αυτοκτονική» προσπάθεια να μην πάρει τη νίκη! Προηγήθηκε 0-2 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, με τους Μπόλτον (54’), Νόρμαν (57’ αυτ.). Αλλά εξίσου σύντομα δέχθηκε την ισοφάριση, με δύο τέρματα σε τρία λεπτά, από τους Μπένετ (72’), Μπογκλ (75’), παίρνοντας τελικά τη νίκη με γκολ του Λικ στο 83’.

Η Σάλφορντ έκανε τα εύκολα δύσκολα, αφού προηγήθηκε με 0-2, ισοφαρίστηκε και χρειάστηκε ένα γκολ ακόμη για να κερδίσει με 2-3 εκτός έδρας την Νιούπορτ. Και συνεχίζει το καλύτερο της ξεκίνημα στη σεζόν από τότε που έχει ανέβει κατηγορία, παραμένοντας αήττητη στο πρωτάθλημα, με τρεις νίκες και ισόβαθμη με άλλες τρεις ομάδες στην κορυφή. Και επειδή έχει την καλύτερη διαφορά τερμάτων είναι τυπικά πρωτοπόρος!

Βέβαια έχει γνωρίσει ήδη μία ήττα στη σεζόν, μακριά από την έδρα της, αλλά για το Λιγκ Καπ, από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Χτύπησε πιο πρόσφατα ο αμυντικός Σέπαρντ, με τη συμμετοχή του αμφίβολη απόψε, ενώ τραυματίστηκε και ο επιθετικός ΜακΑλενι.