* 3-4-8 στα 15 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Ντόνκαστερ.

Ντόνκαστερ – Μπλάκπουλ στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιτυχία μπορεί να θεωρηθεί η εντός έδρας ισοπαλία με τη Σάντερλαντ. Ανώτερη σαφώς σε όλα η Σάντερλαντ, αλλά η Ντονκάστερ είχε καταφέρει να κλείσει τους διαδρόμους προς την εστία της. Και ακόμα και όταν λίγο πριν από την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου η Σάντερλαντ κατάφερε και πήρε το προβάδισμα, η Ντονκάστερ συνέχισε να αγωνίζεται με το ίδιο μοτίβο και επιπλέον να προσπαθεί να δημιουργήσει και η ίδια επικίνδυνες καταστάσεις. Και καθώς μπόρεσε να μην δεχτεί δεύτερο γκολ, τελικά το πείσμα της απέδωσε και στις καθυστερήσεις πήρε τον βαθμό.

Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία και το τρίτο ματς που καταφέρνει να μην χάσει. Και να κρατά ακόμα επαφή με το γκρουπ των ομάδων που διεκδικούν μια από τις θέσεις των πλέι οφ. Και όσο μπορεί ανασταλτικά να αντέχει, μπορεί να ελπίζει για το κάτι παραπάνω.

Προηγούμενο παιχνίδι: Παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία με σκορ 1-1 στη Σάντερλαντ. Βρέθηκε να χάνει στο 43’, όμως ισοφάρισε στο 93’.

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ Στατιστικά

* Δύο ισοπαλίες στα 13 τελευταία παιχνίδια της (Δες το στον Stoiximan).

* Προέρχεται από 7 goal/goal και 6 over 2.5 στους 8 πιο πρόσφατους αγώνες της.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΜΠΛΑΚΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πέτυχε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Πιτέρμπορο με 1-2. Αν και η γηπεδούχος μπήκε δυνατά, η Μπλάκπουλ μπόρεσε και φάνηκε εύστοχη και κόντρα στη ροή του αγώνα πήρε το προβάδισμα στο 19ο λεπτό. Και παρά την πίεση που η εμφανώς ανώτερη Πιτέρμπορο της άσκησε κατάφερε να διατηρεί το προβάδισμα. Ισοφαρίστηκε στο 84΄και ενώ όλα έδειχναν ότι εκεί θα κλείσει το παιχνίδι, φάνηκε και πάλι εύστοχη στο τέλος και πήρε τη νίκη στις καθυστερήσεις.

Η τέταρτη νίκη στις τελευταίες πέντε τελευταίες αγωνιστικές της έχουν δώσει τους 12 από τους συνολικά 16 βαθμούς που έχει μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Και αποτελούν την καλύτερη ένδειξη ότι βρίσκεται σε σταθερά ανοδική πορεία. Και έναν δύσκολο αντίπαλο για όποιον βρεθεί μπροστά της.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε 1-2 εκτός έδρας την Πιτέρμπορο με τέρματα στο 19’ και στο 90’. Είχε προσωρινά ισοφαριστεί σε 1-1 στο 84’.