*16η αγωνιστική

*Από τα πέντε παιχνίδια τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο, τα τέσσερα έχουν λήξει under 2,5.

ΝΤΟΒΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ντόβερ πάλεψε, προηγήθηκε, όμως τελικά έχασε και από την Τορκί με 2-1, με αποτέλεσμα να εξακολουθεί να ψάχνει την πρώτη της φετινή νίκη στο πρωτάθλημα! Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ήττα, έχοντας 12 συνολικά σε 16 αναμετρήσεις στη σεζόν.

Και από τη στιγμή που ξεκίνησε τη σεζόν με αφαίρεση βαθμών, -12 για την ακρίβεια, είναι πάντα ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με τη χειρότερη άμυνα και επίθεση της κατηγορίας, ούσα πλέον στο -20 από τις θέσεις παραμονής!

Απουσιάζουν λόγω τραυματισμού ο αμυντικός Τουμάσι και ο επιθετικός Μίλερ, ενώ στο προηγούμενο παιχνίδι χτύπησε ο αμυντικός Τζόνσον με τη συμμετοχή του αμφίβολη απόψε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ντόβερ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Τορκί, αν και άνοιξε το σκορ μόλις στο τέταρτο λεπτό, με τον Γκρέγκορι. Αλλά δέχθηκε την ισοφάριση από τον Λιτλ στο 34ο λεπτό, ενώ ο ίδιος σκόραρε και στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, οδηγώντας την στην ήττα.

Ντόβερ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G μαζί με over 2,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει τέσσερα σερί G/G εντός έδρας.

ΧΑΛΙΦΑΞ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χάλιφαξ πέτυχε μία πάρα πολύ μεγάλη νίκη, με 7-4 εντός έδρας επί της Μέιντενχεντ, παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Και αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στα τρία τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει. Μακριά από την έδρα της πάντως δεν έχει σκοράρει καν στους τέσσερις τελευταίους αγώνες της, αν και έχει τρεις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Είναι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά σε απόσταση βολής πλέον από ομάδες εκτός αυτής, στο +1 για την ακρίβεια, ενώ είναι στο -6 από την κορυφή και την απευθείας άνοδο. Και έχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών ο μέσος Σάμερφιλντ και ο αμυντικός Μπεν, με τον τελευταίο να αναμένεται να μείνει μεγάλο χρονικό διάστημα εκτός δράσης.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάλιφαξ κέρδισε με το «ευρύ» 7-4 εντός έδρας την Μέιντενχεντ, σε έναν συναρπαστικό αγώνα. Προηγήθηκε δύο φορές νωρίς στο παιχνίδι πίσω στο σκορ, με τα γκολ των Γουάρεν (10’), Γουαρμπάρτον (17’), αλλά ισοφαρίστηκε γρήγορα και τις δύο από τους Κέλι (13’), Ακουα (20’). Αλλά πριν λήξει το ημίχρονο πέτυχε δύο ακόμη γκολ με τους Σπενς (37’), Γουότερς (42’), δεχόμενη απλά ένα γκολ από τον Ακουα στο 44’. Και στο δεύτερο ημίχρονο όλα τελείωσαν ουσιαστικά μέσα σε τρία λεπτά, όταν και σκόραρε δύο γκολ ακόμη με τους Σλιου (56’) και Γουότερς (56’). Ο Κέλι μείωσε σε 6-4 στο 61ο λεπτό, αλλά ο Νιούμπι στο 79’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.