4η αγωνιστική

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, ανεξαρτήτου έδρας και διοργάνωσης.

ΝΤΟΒΕΡ ΑΘΛΕΤΙΚ

Αγνοεί τους τρεις βαθμούς της νίκης μετά από τρία παιχνίδια η Ντόβερ Αθλέτικ, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Κρις Κίναρ έπαιξε εκτός έδρας με τη Γκέιτσχεντ, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 2-1. Παρότι ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ με τον Άλεν στο 25′, δέχθηκε την ισοφάριση δέκα λεπτά αργότερα, για να χάσει εν τέλει το ματς, με γκολ τρία λεπτά πριν το φινάλε.

Δεύτερη φετινή ήττα, μετά και από εκείνη της πρεμιέρας με αντίπαλο τη Ρέξαμ (0-1 εντός). Επικράτησε στα πέντε από τα εφτά τελευταία εντός της για το πρωτάθλημα, έχοντας παράλληλα και δυο ήττες. Σήμερα, κόντρα στη νεοφώτιστη Χάβαντ ελπίζει στο πρώτο τρίποντο, έχοντας παράλληλα όλους τους παίκτες παρόντες, εκτός του ανέτοιμου Τόμπι Σίλβα (ΕΠ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Γκέιτσχεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G & Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Ντόβερ Αθλέτικ – Χάβαντ & Γουότερλουβιλ παίζει στην Betshop

ΧΑΒΑΝΤ & ΓΟΥΟΤΕΡΛΟΥΒΙΛ

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Χάβαντ & Γουότερλουβιλ δεν έχει πανηγυρίσει ακόμη κάποια νίκη στο πρωτάθλημα, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Λι Μπράντμπερι φιλοξένησε τη Φίλντε, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 24 λεπτά αγώνα, δεχόμενη γκολ με πέναλτι, έφτασε στην ισοφάριση με το γκολ του Καμπαμπά στο 48′.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνη κόντρα στη Μπόρεχαμ Γουντ (0-0 εντός). Παράλληλα, αυτό ήταν και το πρώτο της τέρμα στο πρωτάθλημα, όμως το επιθετικό πρόβλημα είναι κάτι που ανησυχεί τον Μπράντμπερι. Τραυματίες είναι οι Νταν Στράγκνελ (ΑΜ 0/0) και Μπράιαν Στοκ (ΜΕ 2/0)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Φίλντε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια, επίσημα και φιλικά.