*21η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΤΟΒΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ντόβερ έχασε και από την Μπρόμλεϊ με 0-1 εντός έδρας για το κύπελλο ερασιτεχνών, συνεχίζοντας την πολύ άσχημη φετινή της αγωνιστική πορεία. Εχουμε φτάσει μία «ανάσα» από το τέλος του 2021 και ακόμη ψάχνει την πρώτη της φετινή νίκη! Και δεδομένου πώς πέρυσι δεν αγωνίστηκε στο δεύτερο μισό της σεζόν, γι’ αυτό άλλωστε και έχει την αφαίρεση βαθμών, κινδυνεύει να κλείσει ένα ημερολογιακό έτος χωρίς νίκη!

Είναι πάντα ουραγός, θεωρείται πλέον δεδομένος ο υποβιβασμός της, αφού όχι απλά έχει τη χειρότερη άμυνα και επίθεση της κατηγορίας, δεν έχει φτάσει ούτε καν στο μηδέν, έχοντας ξεκινήσει με -12 τη χρονιά. Και είναι στο -23 από μία θέση παραμονής.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Μίλερ και οι αμυντικοί Τουμάσι, Γκριν, Τζόνσον, Μόουζες, χτύπησε και ο επιθετικός Γκρέγκορι που δύσκολα θα παίξει ξανά.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ντόβερ έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Μπρόμλεϊ, χάρη σε ένα του Λόβετ στο 28ο λεπτό, χωρίς να καταφέρει να αντιδράσει, τουλάχιστον με κάποιο γκολ, ως το τέλος του αγώνα.

Ντόβερ Στατιστικά

*Εχει 3/4 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Εχει 7/12 under 2,5 εντός έδρας, 5/10 στο πρωτάθλημα.

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ντάγκεναμ χρειάστηκε τελικά τα πέναλτι, αφού έφερε 1-1 εκτός έδρας με ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, την Τρούρο Σίτι, για να περάσει στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών, επικρατώντας 2-4 στην συγκεκριμένα διαδικασία. Και έχει μόλις δύο νίκες σε 90λεπτα και πέντε ήττες στα εννιά τελευταία παιχνίδια της. Και ειδικά μακριά από το γήπεδο της έχει μόνο μία νίκη και πέντε ήττες στους έξι τελευταίους αγώνες πρωταθλήματος.

Είναι οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 11η θέση του, στο -6 από την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ντάγκεναμ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Τρούρο Σίτι, δεχόμενη την ισοφάριση στο 88’ από τον Νιλ και ενώ είχε προηγηθεί με τον Γουόκερ στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης.