* Αγώνας εξ αναβολής

ΝΤΟΒΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόβερ έχασε με 3-2 εκτός έδρας από την Τσέστερφιλντ, αν και προηγήθηκε δύο φορές, την δεύτερη στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ανοιξε το σκορ με τον Γκιάσι στο 14’, όμως δέχθηκε την ισοφάριση από τον Καν στο 24ο λεπτό, ενώ μπήκε πάλι μπροστά στο σκορ με τον Γκούντμαν στο 81’. Αλλά ισοφαρίστηκε ένα λεπτό αργότερα πάλι από τον Καν, πριν δεχθεί και τρίτο τέρμα από τον Κινγκ στο 85ο λεπτό.

Η Ντόβερ ηττήθηκε με 3-2 εκτός έδρας από την Τσέστερφιλντ, παρόλο που βρέθηκε μπροστά στο σκορ μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο! Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα της με μεγάλο σκορ, ενώ ειδικά στο γήπεδό της έχει δύο σερί ήττες, έξι στους εφτά τελευταίους αγώνες που έχει πετύχει μόλις μία νίκη.

Είναι πάντα ουραγός, μαθηματικά υποβιβασμένη, με την χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος, αλλά τουλάχιστον κατάφερε να «σβήσει» τους μείον βαθμούς με τους οποίους ξεκίνησε τη σεζόν.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού οι αμυντικοί Τουμάσι, Γκριν και ο επιθετικός Γκρέγκορι, ενώ χτύπησαν πιο πρόσφατα και θα λείψουν επίσης οι Κάτον (ΜΕ), Κάρνεϊ (ΕΠ) και θα λείψει πάλι μέσου Αρθουρ που χτύπησε πιο πρόσφατα.

Ντόβερ Στατιστικά

*Εχει 5/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 13/21 under 2,5 εντός έδρας, 11/19 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 11/21 N/G εντός έδρας, 10/19 στο πρωτάθλημα.

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Γουέιμαουθ, ανοίγοντας το σκορ με τον Γούτον στο όγδοο λεπτό, ενώ πέτυχε δεύτερο γκολ με τον Νεμάνε στο 13’ και ο Ροντρίγκες στο 48’ έκανε το 3-0, με τον Μπίαργουις στο 54ο λεπτό να μειώνει για την αντίπαλο της.

Η Νοτς Κάουντι επικράτησε 3-1 εντός έδρας την Γουέιμαουθ, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο γήπεδο της με μεγάλο σκορ. Αλλά μακριά από την έδρα της έχασε τον πιο πρόσφατο αγώνα της, έπειτα από δύο σερί νίκες που είχε πετύχει εκτός.

Είναι πάντα στην 7η και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά πλέον έχει αποκτήσει την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας από την ομάδα πίσω της, ούσα στο +4 από αυτήν, έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο.

Απουσιάζει ο τραυματίας αμυντικός Κάμερον που θα μείνει αρκετό καιρό ακόμη εκτός αγωνιστικής δράσης, ενώ ο αμυντικός Μπρίντλεϊ πάνω που επέστρεψε από έναν τραυματισμό, χτύπησε εκ νέου και θα λείψει πολύ καιρό! Και στον τελευταίο αγώνα τραυματίστηκε ο πρώτος της σκόρερ και βασικός επιθετικός Γούτον.