ΝΤΟΒΕΡ ΑΘΛΕΤΙΚ

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα κατάφερε να πανηγυρίσει η Ντόβερ, μετά και από εκείνη κόντρα στην Ρέξαμ (1-0). Την Τρίτη, η ομάδα του Κρις Κίνεαρ φιλοξενήθηκε από τη νεοφώτιστη Χάλιφαξ, της οποίας προηγήθηκε με το τέρμα του Μπραντλ στο 85′. Ωστόσο, αν και δέχθηκε την ισοφάριση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, εν τέλει πήρε τη νίκη με το γκολ που σημείωσε τρία λεπτά μετά ο Σο-Σίλβα, λυτρώνοντας έτσι την ομάδα του. Τρίτη νίκη σε τέσσερα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, έχοντας παράλληλα και μια ήττα. Είναι ανεβασμένη στο ψυχολογικό κομμάτι, θα ψάξει ακόμη ένα τρίποντο σήμερα. Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του Κέιντελ Ντάνιελ (ΑΜ 4/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Χάλιφαξ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα (πέρυσι). (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Στοιχημάτισε τώρα στο Ντόβερ Αθλέτικ – Μπάροου

ΜΠΑΡΟΟΥ

Αήττητη παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια η Μπάροου, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Πολ Κοξ φιλοξενήθηκε από την Σόλιχουλ Μορς, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει προβάδισμα δυο γκολ με τους Νίσκενς (20′) και Τζόουνς (31′). Ωστόσο, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έκαναν μια επική ανατροπή και προηγήθηκαν 3-2, πριν ο Παναγιώτου ισοφαρίσει με πέναλτι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, για το τελικό 3-3. Παράλληλα, η Μπάροου αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 56′, όταν αποβλήθηκε ο Νταν. Με τον βαθμό που πήρε, έφτασε τους πέντε σε τέσσερα παιχνίδια. Μια ισοπαλία και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της. Πολλά τα προβλήματα για τον Κοξ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Σόλιχουλ Μορς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.