*Στον πρώτο γύρο: Γουέιμαουθ – Ντόβερ 1-1

*Η Ντόβερ είναι αήττητη από την Γουέιμαουθ, με τρεις νίκες σε τέσσερις αναμετρήσεις.

*Βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι

ΝΤΟΒΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόβερ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Μπρόμλεϊ, δεχόμενη το πρώτο γκολ από τον Μπους στο 26’, ισοφαρίζοντας με τον Κόλιντζ στο 81’. Και παρόλο που φάνηκε να χάνει από το τέρμα του Γουάιτλι στο 90’, δεν τα παράτησε και κατάφερε να ισοφαρίσει εκ νέου με τον Κόλιντζ στο 93ο λεπτό.

Η Ντόβερ πήρε επιτέλους έναν πολυπόθητο βαθμό, φέρνοντας 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Μπρόμλεϊ, ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις και ενώ δέχθηκε γκολ στο τελευταίο λεπτό. Επομένως δεν θα τερματίσει με μηδέν βαθμούς στη σεζόν, η οποία ήταν εξαρχής δύσκολη και θεωρούταν φαβορί για υποβιβασμό, αφού ξεκίνησε με -12 βαθμούς τη σεζόν. Βέβαια η πορεία της ήταν πολύ κακή, με μόλις δύο νίκες, μία εντός και μία εκτός, ενώ η τελευταία ισοπαλία της ήταν η πρώτη μετά από πέντε σερί ήττες.

Ολοκληρώνει λοιπόν απόψε τη χρονιά ως ουραγός, με την χειρότερη άμυνα και επίθεση του πρωταθλήματος.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού οι αμυντικοί Τουμάσι, Γκριν και ο επιθετικός Γκρέγκορι, ενώ χτύπησαν πιο πρόσφατα και θα λείψουν επίσης οι Κάτον (ΜΕ), Κάρνεϊ (ΕΠ), Αρθουρ (ΕΠ), ο μέσος Μπραμπλ έχει πάλι κάποιες ενοχλήσεις και άρρωστος είναι ο επιθετικός Νικάι.

Ντόβερ Στατιστικά

*Εχει 5/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 14/23 under 2,5 εντός έδρας, 12/21 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 13/23 N/G εντός έδρας, 12/21 στο πρωτάθλημα.

ΓΟΥΕΪΜΑΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γουέιμαουθ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Μπαρνέτ, καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Καρλάιλ στο 72’. Νωρίτερα είχε βρεθεί πίσω στο σκορ από τέρμα του Μάριοτ στο 45’ με πέναλτι και δέχθηκε δεύτερο τέρμα από τον Πάουελ στο 48ο λεπτό.

Η Γουέιμαουθ έχασε και από την Μπαρνέτ με 1-2 εντός έδρας, γνωρίζοντας 11η ήττα στις 15 τελευταίες αναμετρήσεις της που δεν έχει πετύχει κάποια νίκη. Και ειδικά μακριά από την έδρα της έχει 11 ήττες στα 14 πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχει παίξει και στα οποία δεν έχει καμία νίκη.

Εχει οριστικοποιηθεί και η βαθμολογική της θέση, έχοντας υποβιβαστεί εδώ και καιρό, ούσα στην 22η του βαθμολογικού πίνακα, στην προτελευταία, προσπερνώντας μόνο την σημερινή της αντίπαλο.

Αναμένεται να λείψουν πάλι οι τραυματίες Τέιλορ – Κροσντέιλ (ΜΕ), Λέσλι – Σμιθ (ΑΜ), Μπράτον (ΤΕ), που απουσιάζουν εδώ και λίγο καιρό. Και πιο πρόσφατα χτύπησαν, με τη συμμετοχή τους αμφίβολη απόψε, οι Σμιθ (ΜΕ), Μπάνκερ (ΜΕ), τραυματίστηκε και ο Ρόουζ στο τελευταίο παιχνίδι.