*Over 2.5 ήρθαν οι 4/5 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Παρί – Ντιζόν 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΝΤΙΖΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στη Νιμ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 19’, ισοφάρισε με τον Τσαουνά στο 55’, ανέτρεψε το σκορ με τον Μαριέ στο 77’.

Πανηγύρισε νίκη με ανατροπή την προηγούμενη αγωνιστική στη Νιμ και απέκτησε ελαφρύ προβάδισμα για την παραμονή. Αγχωμένη στο πρώτο ημίχρονο, το… πλήρωσε και πήγε με το εις βάρος της σκορ στην ανάπαυλα. Αντέδρασε στο δεύτερο 45λεπτο, έφερε το ματς στα ίσα, έκανε την ανατροπή σε κομβικό σημείο και έφυγε με το διπλό.

Δεύτερη σερί νίκη για την ομάδα του Ντουπρά, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 3-0 κόντρα στην Αμιάν, βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, επέκτεινε το αήττητο στις επτά αγωνιστικές (4-3-0), βγήκε απ’ την επικίνδυνη ζώνη, στο +1 από την τελευταία τετράδα. Απαραίτητη η νίκη κόντρα στην αδιάφορη Παρί, που θα την κρατήσει εκτός τελευταίας τετράδας. Την τελευταία αγωνιστική, άλλωστε, φιλοξενείται από την πρωτοπόρο Χάβρη.

ΝΤΙΖΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 11/16 πρόσφατα παιχνίδια.

*2-3 γκολ τα πέντε τελευταία ματς.

ΠΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στη Σοσό. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 27’, ισοφάρισε με τον Γκιλαβογκί στο 81’, έκανε την ανατροπή με τον Αμέλ στο 90’.

Σε καλό μομέντουμ στο φινάλε της σεζόν, έφτασε σε μια ακόμη νίκη στο γήπεδό της κερδίζοντας 2-1 τη Σοσό. Δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι, ούτε μια φάση δεν έφτιαξε στο πρώτο ημίχρονο και πήγε με το 0-1 στην ανάπαυλα. Ανέβασε στροφές στο δεύτερο 45λεπτο, έψαξε με αξιώσεις το γκολ, δικαιώθηκε για την επιμονή της στο τελευταίο δεκάλεπτο, ανατρέποντας μάλιστα το σκορ.

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Λορέ, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 0-0 με τη Ροντέ, διεύρυνε το αήττητο στις πέντε αγωνιστικές (3-2-0), ανέβηκε στην 6η θέση και έχει θέσει ως στόχο την εν λόγω θέση στο φινάλε της σεζόν. Στο 7-6-5 το εκτός έδρας ρεκόρ της, αγνοεί τη νίκη στις τρεις πρόσφατες εξόδους της (0-2-1).