*3η αγωνιστική

*No/Goal & Under 2.5 ήρθαν οι 5/6 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

ΝΤΙΖΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Πο.

Ισόπαλη χωρίς τέρματα στην έδρα της Πο αναδείχθηκε την προηγούμενη αγωνιστική η Ντιζόν. Ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, είχε τις πιο καθαρές ευκαιρίες να μπει μπροστά στο σκορ, αλλά δεν βρήκε στόχο στην τελική προσπάθεια. Δημιούργησε καλές στιγμές και στο β’ μέρος, ωστόσο απέτυχε να παραβιάσει την εστία της αντιπάλου. Την αδικεί το τελικό σκορ, είχε διπλάσιες τελικές από την Πο και άξιζε να φύγει με το διπλό.

Πρώτη απώλεια βαθμών στη σεζόν για τη Ντιζόν, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 2-1 στην πρεμιέρα κόντρα στη Σεντ Ετιέν, σε παιχνίδι που έδειξε καλά στοιχεία και απέδειξε πως μπορεί να κοντράρει ακόμη και τις ομάδες που προσφέρονται απ’ τα πρώτα φαβορί για την άνοδο. Δίνει ακόμη ένα απαιτητικό παιχνίδι στην έδρα της και θέλει να υποχρεώσει σε πρώτη ήττα την Καέν. Συνεχίζουν εκτός οι Σεϊντλέρ, Ντεό, Ζακόμπ και Ντόμπρε.

ΝΤΙΖΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 τα 10/11 τελευταία παιχνίδια.

*G/G τα 7/11 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΑΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 κόντρα στη Μετς. Το γκολ ο Ντιανί στο 38’.

Είναι η μία απ’ τις δύο ομάδες που έχουν το απόλυτο των νικών μετά το πέρας δύο αγωνιστικών, με την Καέν να επικρατεί 1-0 της Μετς εντός έδρας. Παρατάχθηκε με επιθετικές διαθέσεις, όπως και η αντίπαλος, ήταν πιο εύστοχη στο πρώτο ημίχρονο και σκόραρε πριν την ανάπαυλα. Πέρασε δύσκολα στο δεύτερο 45λεπτο, δέχθηκε πίεση, αλλά άντεξε και έφτασε σε μια σημαντική νίκη.

Δεύτερη σερί νίκη για την ομάδα του Μουλέν, είχε προηγηθεί το διπλό στην έδρα της Νιμ (0-1), σε παιχνίδι που έδειξε πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Είναι σοβαρή μέχρι στιγμής στα αμυντικά της καθήκοντα, ενώ η δουλειά μπροστά γίνεται και με το παραπάνω. Πηγαίνει στο “Γκαστόν Ζεράρ” με στόχο να τριτώσει το καλό και να εδραιωθεί στις πρώτες θέσεις. Δεν προέκυψαν σοβαρά αγωνιστικά προβλήματα.