*Πλέι οφ Τσάμπιονς Λιγκ. Αγώνας ρεβάνς, σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα αποκλειστεί, συνεχίζει στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

*Α’ ματς: Μπούντε/Γκλιμτ – Ντινάμο Ζάγκρεμπ 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ (Κροατία, 34)

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 5-2 εντός έδρας, εναντίον της Όσιγεκ, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 3’ ο Όρσιτς έκανε το 1-0, στο 29’ ο Ντρένα Μπέλιο ισοφάρισε σε 1-1 για το ημίχρονο. Στο 53’ ο Πέτκοβιτς και στο 66’ ο Πέριτς ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 3-1. Στο 74’ ο Κλάινχαϊσλερ μείωσε σε 3-2, όμως στο 82’ ο Πέριτς και στο 90+3’ ο Γιούρσεβιτς με αυτογκόλ. διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ντινάμο Ζάγκρεμπ δείχνει να μην έχει αντίπαλο στο εγχώριο πρωτάθλημα, όμως η συμμετοχή της στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ τίθεται εν αμφιβόλω. Η ήττα από τη Μπούντε/Γκλιμτ με 1-0 στη Νορβηγία, θα μπορούσε να αποφευχθεί, αν έκανε γκολ τη σπουδαία ευκαιρία που είχε στο φινάλε του ματς, αλλά το σκορ παραμένει ανατρέψιμο.

Στο πιο πρόσφατο ματς που έδωσε, επικράτησε εύκολα της Όσιγεκ (5-2) εντός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Πέντε νίκες και μία ισοπαλία σε έξι αγώνες έως τώρα, είναι φυσικά στην κορυφή της βαθμολογίας, με απόσταση πέντε πόντων από τη δεύτερη θέση. Η ήττα από τη Μπούντε/Γκλιμτ ήταν η πρώτη στη σεζόν, έπειτα από δέκα επίσημους αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις. Στον προηγούμενο γύρο, το συγκρότημα του Τσάτσιτς απέκλεισε τη Λουντογκόρετς με δύο νίκες και συνολικό σκορ 6-3.

Πέρυσι έχασε το εισιτήριο για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, από την εξαιρετική Σέριφ Τιρασπολ. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός ο αμυντικός Τεοφίλ-Κατρίν λόγω τραυματισμού.

Ντινάμο Ζάγκρεμπ Στατιστικά

*6/10 αναμετρήσεις είχαν over 3.5 γκολ

*8/10 επίσημα ματς έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΟΥΝΤΕ/ΓΚΛΙΜΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νορβηγία, 94)

Προηγούμενο ματς: Παραχώρησε ισοπαλία με σκορ 2-2 εντός έδρας, στη ΧαμΚαμ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 40’ ο Πελεγκρίνο σκόραρε για το 1-0 που ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 54’ ο Κούρουτσαϊ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 72’ και πάλι ο Πελεγκρίνο με εκτέλεση πέναλτι σκόραρε για το 2-1, αλλά στο 86’ ο Κίρκεβολντ ισοφάρισε για το τελικό αποτέλεσμα.

Η Μπούντε/Γκλιμτ είναι μπροστά στη σπουδαιότερη επιτυχία της ιστορίας της, να παίξει στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Πέρυσι, μπήκε για πρώτη φορά σε ομίλους ευρωπαϊκής διοργάνωσης, στο Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ και εν τέλει έφτασε έως τα προημιτελικά. Το σκορ του πρώτου αγώνα με τη Ντινάμο Ζάγκρεμπ, της δίνει μικρό προβάδισμα, όμως όλα παραμένουν ρευστά και ανοικτά ως προς την πρόκριση.

Η ομάδα του Κνούτσεν είχε απώλεια δύο πόντων στο πρωτάθλημα τελευταία, αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 εναντίον της ΧαμΚαμ, εντός έδρας. Παραμένει αήττητη για εννέα αγωνιστικές σε πρωτάθλημα και προκριματικά, σημαντικό ότι δεν έχει κερδίσει κανένα από τα τρία εκτός έδρας παιχνίδια των προκριματικών. Ήττες με Κλάκσβικ και Λίνφιλντ, ισοπαλία με Ζάλγκιρις.

Στο αγωνιστικό σκέλος, δεν προέκυψαν νέα προβλήματα απουσιών, είναι εκτός οι τραυματίες Σολμπάκεν, Μούε, Σέρι. Δεν επηρεάζουν οι Μόρτεν Κόνραντσεν και Φετ.