*Ρεβάνς για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Στην πρώτη αναμέτρηση: Λουντογκόρετς – Ντιναμό Ζάγκρεμπ 1-2

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ (Κροατία, 34)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Βαραζντίν. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι με τον Τσπίκιτς στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τσέγκο στο 63′.

Το αήττητο σερί της συνέχισε η Ντιναμό Ζάγκρεμπ από το ξεκίνημα της σεζόν (5-3-0) στην έδρα της Βαραζντίν (1-1), για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κροατίας. Προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και έριξε ρυθμούς στη συνέχεια, επιτρέποντας στους γηπεδούχους να ισοφαρίσουν στο 63′ και να πιέσουν για την ανατροπή.

Απόψε έχει μικρό προβάδισμα πρόκρισης επί της Λουντογκόρετς στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, μετά τη νίκη που πανηγύρισε με 2-1 στη Βουλγαρία. Έδωσε το παρών για τελευταία φορά στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης τη σεζόν 2019/20. “Τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμα, η Λουντογκόρετς έδειξε πως είναι πολύ δυνατή. Πρέπει να παρουσιαστούμε πιο αποφασιστικοί”, ανέφερε ο προπονητής Τσάτσιτς.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βουλγαρία, 70)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Ντιναμό Ζάγκρεμπ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 πριν καν συμπληρωθούν δέκα λεπτά (Πέριτς στο 6′, Παντ στο 9′ με αυτογκόλ). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τεκπετέι στο 22′.

Ιδιαίτερα άτυχη στάθηκε η Λουντογκόρετς στην πρώτη αναμέτρηση με αντίπαλο την Ντιναμό Ζάγκρεμπ στη Βουλγαρία. Κι αυτό γιατί βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από πολύ νωρίς, την ώρα που είχε αστοχήσει σε δύο μεγάλες ευκαιρίες για να προηγηθει στο σκορ. Είχε το πάνω χέρι σε όλη τη διάρκεια αυτής και δοκάρι στο 47′ για να ισοφαρίσει σε 2-2.

Ανάγκασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε κάποιες εντυπωσιακές αποκρούσεις και πλέον καλείται να ανατρέψει τα δεδομένα στο “Maksimir”. Η Λουντογκόρετς δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις το Σαββατοκύριακο, καθώς αναβλήθηκε η εκτός έδρας αναμέτρηση με την Σλάβια Σόφιας. Υπολογίζεται εκ νέου ο Σο, τιμωρημένος είναι ο Τεκπετέι. Την Κυριακή (14/8) υποδέχεται τη Λέφσκι Σόφιας.