*Με g/g ολοκληρώθηκαν και οι δύο αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΧΙΟΥΣΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας του Σαν Αντόνιο με 1-0, μεσοβδόμαδα για το κύπελλο. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, στάθηκε τυχερό και δεν είδε την εστία του να παραβιάζεται σε μερικές πολύ καλές ευκαιρίες των φιλοξενούμενων, με το Χιούστον να είναι τελικά αυτό που πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση, χάρη σε γκολ του Φερέιρα στο 82′.

Για το πρωτάθλημα, εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Ντι Σι Γιουνάιτεντ, η τρίτη συνεχόμενη του στη διοργάνωση. Βρίσκεται στην 8η θέση της Δυτικής Περιφέρειας, στο -2 από την 7η Μινεσότα. Μετράει μόλις 1 ήττα στα 8 φετινά του εντός έδρας παιχνίδια (4-3-1), σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Τραυματίας ο Στέρες.

Ντινάμο Χιούστον Στατιστικά

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΝΑΣΒΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας της Ατλάντα με 3-2 στην παράταση (2-2 καν. διάρκεια), μεσοβδόμαδα για το κύπελλο. Άνευρο στο 1ο ημίχρονο, το πλήρωσε μένοντας πίσω στο σκορ με 0-2 στο 29′. Με την ώθηση του κοινού του, έβγαλε αντίδραση στο β’ μέρος, μείωσε σε 1-2 στο 50′, κυριάρχησε στη συνέχεια και διαμόρφωσε το 2-2 στο 90+2′, στέλνοντας το ματς στην παράταση. Εκεί, πήρε νωρίς το προβάδισμα (3-2 στο 93′), το οποίο και διαφύλαξε μέχρι τέλους για να προκριθεί στην επόμενη φάση του τουρνουά.

Για το πρωτάθλημα, πρώτη νίκη στο νέο της γήπεδο, επικράτησε με 2-0 του Σολτ Λέικ. Βρίσκεται στην 6η θέση της Δυτικής Περιφέρειας, στο +3 από το 8ο Χιούστον. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια του, έχοντας δεχτεί γκολ στα τέσσερα από αυτά.

Τραυματίες παραμένουν οι Μπένμπερι, Μπάουερ και Ντονασιγιάνο.