* Μετρούν 3/5 under 2.5 στα μεταξύ τους παιχνίδια.

* n/g τα 3/5 τελευταία παιχνίδια των δυο ομάδων.

*2-0-3 η προϊστορία των δυο ομάδων υπέρ του Μόντρεαλ.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΧΙΟΥΣΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 απέναντι στο Βανκούβερ. Ο Πίκαλτ στο 6′ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Ολική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο για το Βανκούβερ με τους Μπέκερ και Καβαλίνι να σκοράρουν στο 88′, 90+2΄ γράφοντας το τελικό 2-1.

Στις 16 αναμετρήσεις μεταξύ της Ντιναμό και του Μόντρεαλ στο MLS (συμπεριλαμβανομένων των πλέι οφ), η γηπεδούχος ομάδα δεν έχει χάσει ποτέ. Η ήττα της Ντιναμό με 2-1 από το Βανκούβερ την Παρασκευή ήταν η τρίτη σερί της και η 12η στα τελευταία 17 παιχνίδια της στο MLS.

Ντιναμό Χιούστον Στατιστικά

*5/5 αναμετρήσεις της είχαν over 2.5.

*4/5 παιχνίδια τελευταία με g/g  ανεξαρτήτου έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΟΝΤΡΕΑΛ ΙΜΠΑΚΤ ΑΝΑΝΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη αναδείχθηκε με σκορ 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Ίντερ Μαϊάμι. Ο Κουιότο άνοιξε το σκορ μόλις στο 5΄ για το Μόντρεαλ για να απαντήσει ο Ιγκουαίν ένα λεπτό αργότερα στο 6΄, εκ νέου προβάδισμα για τους γηπεδούχους και πάλι με τον Κουιότο (με πέναλτι) στο 21΄. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ροντρίγκεζ στο 79΄ ισοφάρισε και έτσι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Το Μόντρεαλ έχει κερδίσει έξι από τους τελευταίους εννέα εκτός έδρας αγώνες του, συμπεριλαμβανομένων των δύο τελευταίων στη σειρά μετά τις νίκες σε DC Γιουνάιτεντ και Κολόμπους. Η Μόντρεαλ δεν έχει κερδίσει ποτέ τρεις συνεχόμενους αγώνες στην ιστορία του συλλόγου στο MLS. Ο Κουιότο σημείωσε και τα δύο γκολ της Μόντρεαλ στην ισοπαλία 2-2 με το Μαϊάμι. Ο αγώνας αυτός ήταν ο τρίτος με 2+ γκολ για τον Κιότο το 2022, προηγουμένως είχε καταγράψει μόνο ένα τέτοιο παιχνίδι στις πέντε πρώτες του σεζόν στο MLS.