*Φετινά ματς: Χιούστον – Μινεσότα 4-0 (Κύπελλο), Μινεσότα – Χιούστον 1-0 (πρωτάθλημα).

*Έρχονται από 7/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στο Κάνσας. Το 0-1 ο Πουλίδο στο 25’, το 1-1 έκανε ο Ιμπραΐμ στο 45’, το 1-2 έκανε ο Πουλίδο στο 62’ με πέναλτι, το τελικό 2-2 έκανε ο Φράνκο στις καθυστερήσεις.

Σώθηκε στις καθυστερήσεις κόντρα στο Κάνσας το Σάββατο, πήρε την ισοπαλία χάρη σε γκολ του Φράνκο. Ο αντίπαλος προηγήθηκε δύο φορές κόντρα στη ροή του αγώνα, το Χιούστον ήταν καλύτερο, πιο επιθετικό και έχασε πολλές ευκαιρίες, άξιζε κάτι καλύτερο.

Επιστροφή στις ισοπαλίες μετά από δύο σερί ήττες κόντρα σε Σιάτλ (1-0) και Όστιν (3-0), είχαν προηγηθεί τρεις διαδοχικές νίκες κόντρα σε Σαν Χοσέ (4-1), Λος Άντζελες (0-1 εκτός και 4-0 εντός), νωρίτερα υπέστη δύο σερί ήττες από Βανκούβερ (6-2 εκτός) και Σεντ Λούις (3-0 εκτός) και οι νίκες με Όστιν (2-1) και Μινεσότα (4-0 για το Κύπελλο). Με 28 πόντους καταλαμβάνει την όγδοη θέση της Δύσης. Επιστρέφει ο Μίκαελ (Αμυντικός, 12,1).

ΧΙΟΥΣΤΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 9/11 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*ΝG στα τελευταία 5/8 παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΙΝΕΣΟΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-4 κόντρα στο Όστιν. Το 0-1 ο Φαγκούντες στο 35’, το 0-2 έκανε ο Ντριούσι με πέναλτι στο 45’, το 0-3 ο ίδιος παίκτης στο 51’, μείωσε ο Πάντελφορντ στο 85’ για τη Μινεσότα. Το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Ευάλωτη ανασταλτικά στο εντός έδρας ματς κόντρα στο Όστιν, δέχτηκε δύο γκολ μέχρι το 45’, σε διάστημα που θα έπρεπε να έχει βρει γκολ κι αυτή απ’ την πλευρά της. Το 0-3 στο 51’ τελείωσε οριστικά το ματς, η Μινεσότα απλώς μείωσε στο 85’ και το τελικό 1-4 ήρθε στις καθυστερήσεις.

Επιστροφή στις ήττες μετά το εντός έδρας 4-1 επί του Πόρτλαντ, αυτή ήταν η πρώτη νίκη έπειτα από πέντε αγωνιστικές (0-3-2), ερχόταν απ’ το εκτός έδρας 2-2 κόντρα στο Σολτ Λέικ, νωρίτερα είχε εκτός έδρας συντριβή 4-0 κόντρα στο Μόντρεαλ, εντός έδρας 1-1 κόντρα στο Τορόντο και εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στο Όστιν. Με 24 πόντους είναι 11η στη Δύση. Επιστρέφει ο Μπόξαλ (Αμυντικός, 18,1).