11η Αγωνιστική

*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Ντιναμό Μινσκ – Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ στον Stoiximan

ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΙΝΣΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στη Βίτεμπσκ, η Ντιναμό Μινσκ διέλυσε με 7-1 την αντίπαλο της την προηγούμενη αγωνιστική, επιβεβαιώνοντας ξανά πως βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα. Έβαλε από το πρώτο μέρος τις βάσεις και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της στο δεύτερο ημίχρονο.

Παραμένει αήττητη μετά το πέρασμα δέκα αγωνιστικών, έχοντας απολογισμό 8-2-0 και βρίσκεται σταθερά στην κορυφή και στο +4 από τη Νέμαν Γκρόντνο. Διαθέτει την καλύτερη άμυνα, έχοντας δεχθεί μόλις πέντε γκολ σε εννέα ματς, ενώ διαθέτει την παραγωγικότερη επίθεση με 30 τέρματα. Εντυπωσιάζει και εντός έδρας, όπου μετρά φέτος τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία, όπου δέχθηκε μόλις ένα τέρμα.

Προηγούμενο ματς: Με 7-1 εκτός έδρας επικράτησε της Βίτεμπσκ η Ντιναμό Μινσκ.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΙΝΣΚ Στατιστικά

*G/G & Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 8/11 τελευταία ματς.

ΣΑΧΤΙΟΡ ΣΟΛΙΓΚΟΡΣΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα κόντρα στην Μπελσίνα, η Σαχτιόρ κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 της αντιπάλου της την προηγούμενη αγωνιστική. Έβαλε τις βάσεις από το πρώτο μέρος, η Μπελσίνα μείωσε στο δεύτερο ημίχρονο, δεν μπόρεσε ωστόσο να κάνει κάτι περισσότερο. Δεύτερη διαδοχική νίκη για τη Σαχτιόρ, καθώς προηγήθηκε αυτή επί της Σλάβια (4-1), βρίσκεται στην 5η θέση και μετά το πέρασμα δέκα αγωνιστικών έχει απολογισμό 5-3-2. Συνηθίζει να παίζει ανοιχτά, το over 2.5 επιβεβαιώθηκε στα 6/7 τελευταία ματς, ενώ σε κανένα από τα έξι τελευταία δεν κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.

Προηγούμενο ματς: Με 2-1 επικράτησε της Μπελσίνα η Σαχτιόρ.