Προκριματικά – πλέι οφ

*Δεύτερος αγώνας της σειράς. Σε περίπτωση νίκης της Γάνδης με σκορ 1-2 ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ

*Κεκλεισμένων των θυρών

*Α’ παιχνίδι: Γάνδη – Ντινάμο Κιέβου 1-2

Ντινάμο Κιέβου – Γάνδη στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ουκρανία, 26)

Η Ντινάμο Κιέβου συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα, είχε εύκολο έργο απέναντι στη Μιναϊ (0-4), με την κόκκινη κάρτα των γηπεδούχων στο πρώτο 15λεπτο να είναι καταλυτική. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη νίκη σε όλες τις διοργανώσεις για το συγκρότημα του Λουτσέσκου, που έδειξε την ανωτερότητά του στο πρώτο παιχνίδι στο Βέλγιο και δίκαια πήρε τη νίκη.

Βέβαια και σε αυτό το παιχνίδι, απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στη διάρκεια του ματς και το εκμεταλλεύτηκε πετυχαίνοντας δεύτερο γκολ στο 79’. Παραμένει αήττητη σε οκτώ επίσημους αγώνες στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. “Πρέπει να ξεχάσουμε το πρώτο παιχνίδι. Όμως, να θυμόμαστε πόσο σημαντικό είναι το ματς αλλά και την ποιότητα που διαθέτει ο αντίπαλος”, δήλωσε ο τεχνικός των Ουκρανών, Λουτσέσκου. Εκτός οι Τίμτσουκ, Ποπόφ, Μπούρντα, αμφίβολος ο Ροντρίγκες.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 0-4 της Μιναϊ εκτός έδρας στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 14’ και η Ντινάμο άνοιξε το σκορ στο 36’, ενώ στο 41’ ο Τσιγκάνκοφ σκόραρε για το 0-2 του ημιχρόνου. Στο 59’ ο Βέρμπιτς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3 και το αυτογκόλ του Μάτιτς στο 69’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ Στατιστικά

*3 σερί παιχνίδια με over 2.5 γκολ (δες το στη bet365)

*4/6 ματς τελευταία έληξαν με no goal

*Μηδέν παθητικό σε 2/3 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΓΑΝΔΗ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βέλγιο, 40)

Η Γάνδη είναι δεδομένο ότι περνά μια περίοδο αβεβαιότητας εν μέσω της οποίας προσπαθεί να πετύχει το “όνειρο” της συμμετοχής στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Ο υπηρεσιακός Βιμ Ντε Ντέκερ συνεχίζει το έργο του, έχει προσφέρει μια κάποια ηρεμία στα αποδυτήρια έπειτα από τις δύο απολύσεις προπονητών. Όμως έχει να διαχειριστεί δύο σερί ήττες και αναζητά ένα ποδοσφαιρικό “θαύμα” για να προκριθεί.

Στο πρώτο ματς με τη Ντινάμο Κιέβου (1-2) έβγαλε αδυναμίες στην άμυνα και όταν οι Ουκρανοί είχαν τον έλεγχο έδειχνε ότι δύσκολα μπορεί να ακολουθήσει. “Δεν πρέπει να σκεφτόμαστε τόσο πολύ. Να κάνουμε το παιχνίδι μας ελπίζοντας ότι η… μπίλια θα κάτσει σ’ εμάς”, είπε ο Ντε Ντέκερ. Δεν υπολογίζεται ο μέσος Μπεζούς που αποβλήθηκε στο προηγούμενο, ενώ είναι τραυματίες οι Οτζίτζα-Οφόε και Γιαρέμτσουκ. Επιστρέφει ο μέσος Κουμς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 2-3 από τη Λέουβεν, εντός έδρας για το πρωτάθλημα. Στο 41’ ο Σοβά σκόραρε για το 0-1 και τρία λεπτά αργότερα ο Μάρτενς έκανε το 0-2 του ημιχρόνου. Στο 48’ και πάλι ο Σοβά ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3. Η Γάνδη κέρδισε δύο πέναλτι στο ματς και τα μετέτρεψε σε γκολ με τους Ντορς στο 71’ και Κλάιντινστ στο 74’, για το τελικό αποτέλεσμα.