*12η αγωνιστική

*GG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΔΡΕΣΔΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε, η Ντιναμό Δρέσδης δεν δικαιώθηκε στην αναμέτρηση με την Σαν Πάουλι, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα στην παράταση και παράλληλα τον αποκλεισμό από τον 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας. Στρέφει και πάλι το ενδιαφέρον στη 2. Μπουντεσλίγκα και στην προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού.

Γνώρισε την ήττα στις 6/7 τελευταίες αναμετρήσεις, την προηγούμενη βδομάδα δέχτηκε χαστούκι από την Σάλκε (3-0 εκτός) παραμένοντας στους 13 βαθμούς. “Η Σαντχάουζεν έχει δείξει πως δεν πρόκειται να αποτελέσει εύκολη αντίπαλο για εμάς, είμαι αισιόδοξος που αγωνιζόμαστε στην έδρα μας”, είπε ο προπονητής Σμιντ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας στην παράταση με 3-2 (2-2 κ.δ.) από τη Σαν Πάουλι. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Πακαράντα (63′) και Ντίτγκεν (71′), απάντησαν ισάριθμες φορές οι Ντάφερνερ (66′) και Ζιρέις (73′ αυτ.). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπούχμαν στο 101′.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΔΡΕΣΔΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*NG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΝΤΧΑΟΥΖΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέσσερις βαθμούς πίσω από τη σημερινή αντίπαλό της Ντιναμό Δρέσδης βρίσκεται η Σαντχάουζεν, προέρχεται από δύο σερί ισοπαλίες με πιο πρόσφατη αυτή κόντρα στη Βέρντερ (2-2 εντός). Οι γηπεδούχοι έφτασαν μία ανάσα από το “τρίποντο”, πλήρωσαν την έλλειψη συγκέντρωσης στα τελευταία λεπτά δεχόμενη την ισοφάριση στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

“Θέλουμε να βρούμε αγωνιστική ισορροπία, πηγαίνουμε στην Δρέσδη με μοναδικό στόχο τη νίκη. Θα μας περιμένει μία καυτή ατμόσφαιρα”, ανέφερε μεταξύ άλλων ο προπονητής Σβαρτζ. Η Σαντχάουζεν πανηγύρισε μία νίκη στις έξι τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Ντιναμό Δρέσδης στη 2. Μπουντεσλίγκα, τον Αύγουστο 2017 (4-0). Στις υπόλοιπες σημείωσε δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Βέρντερ. Ο Ραπ άνοιξε το σκορ στο 12′, απάντησε ο Τεστρόετ με δύο γκολ για τους γηπεδούχους (29′ πεν., 84′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φίλκρουγκ (90+2′).